75% українців не довіряють судам – дослідження

Дата: 12 Липня 2019
A+ A- Підписатися

75% громадян України не довіряють судам. Водночас 46% опитаних вважають, що саме діяльність суддів найбільш негативно впливає на рівень довіри до них. Такими є результати дослідження “Судова реформа очима громадян: що може позитивно вплинути на довіру до суду?”, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва. 

За даними дослідження, українські суди загалом зберігають негативний баланс довіри-недовіри в суспільстві: довіряє судам 14% населення, тоді як не довіряє ­– 75%. Цей показник формується в українців на основі або особистого досвіду та досвіду родичів і знайомих (28%), або інформації від журналістів та блогерів (для 26% опитаних). Ще 18% вказали, що джерелом їхніх уявлень стають рішення, ухвалені судами.

Серед проблем та недоліків у роботі судів українці найчастіше згадували корупцію – 62%. Половина опитаних також говорила про залежність суддів від політики та олігархів, а близько третини вказали на наявність замовних судових рішень та низький рівень моральності суддів. 

Проте, зауважують автори дослідження, порівняно з опитуванням 2015 року всі проблеми та недоліки респонденти відзначали помітно рідше. 

Рівень обізнаності населення щодо судової реформи невисокий – 57%. Водночас більшість (52%) українців вважає, що судова реформа проводиться в інтересах політиків та олігархів, тоді як з інтересами народу її пов’язують лише 7% опитаних. Крім того, тільки 2% населення переконані, що очищення українських судів відбувається ефективно, ще 31% бачить лише поодинокі успіхи, а половина населення фактично не відчула жодного поступу. Серед населення панує думка (44%), що судову реформу потрібно починати заново. 

У висновках дослідження йдеться, що переважна частина громадян (63%) упевнені: на підвищення довіри до судів вплинуть притягнення корумпованих суддів до кримінальної відповідальності та очищення суддівського корпусу від недоброчесних суддів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: