40 омбудсманів Європи просять парламент не політизувати обрання нового Уповноваженого з прав людини

Дата: 12 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Європейська мережа національних інституцій з прав людини оприлюднила відкрите звернення, у якому закликає не допустити політизації обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і залучити до консультацій громадськість та правозахисників.

Про це йдеться на сторінці мережі.

Мережа, яка об’єднує 40 омбудсманів Європи, адресує своє звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія, голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини Григорія Немирі, міністра закордонних справ Павла Клімкіна, Постійного представника України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Юрія Клименка.

“Процес відбору та призначення Уповноваженого з прав людини вразливий до політизації, а обрання Уповноваженого на основі політичних рішень йде у розріз із Паризькими принципами ООН”, – йдеться у зверненні.

Омбудсмани країн Європи застерігають, якщо рішення прийматиметься винятково на основі політичних угод, це підірве незалежність інституції і суспільну довіру до неї.

В такому випадку, як зазначається у зверненні, підкомітет ООН з питань акредитації омбудсманів може вирішити понизити статус акредитації Уповноваженого з прав людини, що негативно позначиться на ефективному просуванні і захисті прав людини в Україні та Європі.

У березні 2015 року українському Омбудсману Валерії Лутковській було вручено сертифікат акредитації зі статусом “А”, що свідчить про повну відповідність національної інституції з прав людини в Україні  “Паризьким принципам”, затвердженим Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році.

“Ця відзнака є свідченням відмінної репутації та високого визнання, які Офіс Уповноваженого здобув серед правозахисників та неурядових організацій, які обстоюють права людини в Україні та в усьому світі”, – зазначали в той час представники Німеччини, вітаючи українського Омбудсмана з нагоди присвоєння статусу “А”.

Раніше низка українських правозахисних громадських організацій закликали голів парламентських фракцій і депутатських груп вимагати проведення відповідного конкурсу і не брати участі в голосуванні за кандидатуру уповноваженого Верховної Ради з прав людини без проведення конкурсу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter