“200 грамів юшки на двох”: у селі на Чернігівщині окупанти місяць тримали 380 людей у підвалі

Дата: 18 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

З 5 березня до 2 квітня село Ягідне на Чернігівщині було окуповане російськими військовими. Декого з місцевих окупанти застрелили, а їхні хати спалили. Ще 380 людей російські військові зігнали в підвал школи, де тримали 26 днів. 

Про це йдеться у відео проєкту “Український свідок”. 

Один з місцевих мешканців розповів, що в найбільшій залі на 90 кв. м жили 138 людей.

Чоловік каже, що їх вигнали з дому “під автоматами”: 

“У мене внучка народилася – їй місяць був. Вона вмирала, але ми її врятували, вижила. Води не давали. Годували… 200 грамів юшки на двох на добу”, – обурився він. 

В іншому приміщенні люди жили по десять за “перегородками”, а також у погребах. Вони ходили в туалет у відра, спали стоячи. Померлих і загиблих місцеві не могли поховати, оскільки заборонили окупанти. 

Нагадаємо, що під час окупації російськими військами міста Бучі окупанти жорстоко знущалися, а потім убили 23-річну Карину Єршову, яка переїхала з батьками на Київщину з Донбасу. 

Коаліція “Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter