18 липня Європарламент голосуватиме за резолюцію щодо українських політв’язнів в Росії

Дата: 17 Липня 2019
A+ A- Підписатися

18 липня тижня Європарламент має розглянути і проголосувати за резолюцію щодо українських політичних в’язнів Кремля.

Про це йдеться в анонсі пленарного засідання, опублікованому на сайті Європарламенту.

Згідно з анонсом, з 10-ї до 11 ранку відбуватимуться дебати по проектах резолюцій, зокрема по резолюції щодо ситуації в Росії із порушенням прав екологічних активістів та українських політв’язнів, а після 13-ї години відбудеться голосування за ухвалення резолюцій.

На сайті також опублікований проект резолюції по Росії.

У тесті проекту Європарламент закликає російську владу негайно звільнити Олега Сенцова та всіх українських громадян, незаконно затриманих у непідконтрольних уряду районах Східної України, та тих, хто утримуються з політичних причин в окупованому Криму та Росії, у першу чергу тих, чиє життя та  здоров’я перебуває під загрозою.

Також закликає Російську Федерацію дотримуватися постанови Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити 24 українських моряків, полонених Росією 25 листопада 2019 року в Керченській протоці та Азовському морі.

Закликає Європейську службу зовнішніх справ та Єврокомісію чинити тиск на Росію з метою створення постійної переговорної платформи, яка б зосередилася на гуманітарних питаннях, пов’язаних із заарештованими обома сторонами у зв’язку з міжнародним збройним конфліктом на території України, зокрема йдеться про тих, кого утримують на території окупованого Криму та Росії.

Закликає Раду Європи створити в ЄС правову структуру, яка б дозволила накласти особисті санкції на осіб, відповідальних за серйозні порушення прав людини, включаючи катування або іншу участь у таких діях, спрямовані проти українських громадян, яких переслідує Кремлем у зв’язку з збройним конфліктом в Україні з політичних причин.

У проекті резолюції згадуються справи Олега Сенцова, Павла Гриба, справа Хізб-ут-Тахрір, нещодавні арешти активістів “Кримської солідарності”.

Окремо наголошується на наступі на свободу слова та вираження, закритті ЗМІ та переслідуванні журналістів та блогерів.  

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак на своїй сторінці у фейсбук зауважує, що при підготовці проекту резолюції були використані матеріали таких українських правозахисних організацій, як Медійної ініціативи за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: