15-річну дівчину, яка постраждала від обстрілу окупантами Пологів і втратила ногу, евакуювали до Німеччини

Дата: 02 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
15-річну Марію Фещенко, яка постраждала від обстрілу російськими військовими Пологів на Запоріжжі, евакуювали до Німеччини. Дівчинці ампутували ногу. 
 
Про це повідомила журналістка Тетяна Козирева у фейсбуку. 
 
Фото з фейсбуку журналістки

Журналістка зазначила, що дитині вже значно краще. 

“Мабуть, ви пам’ятаєте це фото. 15-річну Машу Фещенко “накрило” снарядом, коли вона прогулювалася із мамою у містечку Пологи, Запорізької області. Зрештою дівчинці ампутували праву ногу вище коліна, а її права рука пошматована шрапнеллю. Маші вже значно краще, її евакуювали у Німеччину”, – написала журналістка. 

Відомо, що від початку нової хвилі збройної агресії Росії в Україні постраждали понад 412 дітей: 158 – загинули, а 254 дитини отримали поранення. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: