12-річний хлопчик на Львівщині загинув через лікарську халатність – висновки комісії

Дата: 09 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

На Львівщині медиків Жидачівської районної лікарні визнали причетними до смерті 12-річного хлопчика. Фахівці встановили: лікарі поставили неправильний діагноз та проявили недбалість.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

“Це чи не унікальний випадок у сучасній українській медицині, адже клініко-експертній комісії вдалося довести лікарську помилку”, – зазначається в сюжеті.

Телеканал нагадує, що у червні цього року 12-річний Роман Кулак з Тернополя відпочивав у бабусі на Львівщині. Коли хлопчику стало зле, його шпиталізували до районної лікарні. Там його добу лікували від отруєння та теплового удару. І тільки коли дитину привезли до обласного центру, виявилося – у хлопця заворот кишківника. Лікарі врятувати дитину не змогли.

Оголошені висновки комісії тепер передадуть до поліції, а також до Міністерства охорони здоров’я.

За словами начальника відділу кадрового та організаційного забезпечення департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрія Голдуна, на кожному етапі була допущена помилка із надання медичної допомоги – як на догоспітальному, так і на госпітальному етапах.

Батьки хлопчика хочуть добитися покарання медиків у суді.

“Ми надіялися на адекватну допомогу лікарів, а там розказували, що дитина симулює. Я хочу донести до суспільства, що це – проблема. На моєму місці завтра може бути будь-хто з нас”, – пояснив батько загиблого хлопчика Володимир Кулак.

Нагадаємо, мешканець Жидачіва Львівської області Володимир Кулак намагався зробити все можливе, щоб лікарі райлікарні, через нефаховість та недбалість яких помер його 12- річний син Роман, отримали відповідне покарання.

Він звернувся по допомогу до народного депутата Ірини Суслової, яка зробила з цього приводу депутатське звернення.

За словами Суслової, Жидачівська райлікарня провела внутрішнє розслідування й 4 лікаря з 8, які оглядали Романа, визнані винними та подані на переатестацію. Прокуратура Львівської області повідомила, що по факту неналежного виконання медпрацівниками їхніх обов’язків відкрито кримінальну справу. Заступник генпрокурора взяв її під свій контроль, що, на думку депутатки, має пришвидшити розслідування.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter