11% українців готові до легалізації одностатевих шлюбів – дослідження

Дата: 18 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Близько половини українців згодні, що ми всі разом повинні діяти, щоб покращити становище меншин. При цьому 81% людей вважають, що існують групи, права яких ширші за їхні.

Такі дані соціологічного дослідження “Ландшафти дискримінації в Україні: гендер та стать”, проведеного Дослідницьким бюро “Sociologist”.

“Рідше за інших відзначають зростання дискримінаційних процесів в Україні чоловіки і люди середнього достатку. Фактично, це найменш вразливі категорії населення”, – заявляє Поліна Алпатова, співзасновниця Дослідницького бюро “Sociologist”.

Близько 44% респондентів бачать дискримінацію жінок, однак 47% вважають, що жінкам слід повернутися до традиційної ролі. Дискримінаційні висловлювання щодо жінок більш властиві чоловікам. 

“Чоловіки – це основна цільова аудиторія, з якою потрібно працювати для подолання такої популярності дискримінаційних висловлювань щодо жінок. І ключ до того, щоб достукатися до чоловіків – це спроба показати, що дискримінація жінок тягне за собою також і дискримінацію чоловіків. Це все пов’язано, і респонденти це відчувають. 39% вважають, що на чоловіків покладається більше відповідальності, ніж вони можуть витримати. Хочете, щоб на чоловіків покладалося менше і вони перестали ламатися під цим вантажем? Ставтеся до жінки як до рівної, поділіться з нею цією відповідальністю”, – вважає Віталій Юрасов, співзасновник “Sociologist”.

2

Більш складна ситуація з сексуальними меншинами. 65% опитаних упевнені, що необхідно звільнити зі школи вчителя, якщо він виявився гомосексуалом. При цьому 11% вважають, що Україні час легалізувати одностатеві шлюби. 

“Таке ставлення дуже сильно контрастує з показниками за ідентичнимм індикаторами в США, однак слід розуміти, що 11% – це вже практично кожен десятий, а не статистична похибка, і тим більше важливо розуміти, що прогресивні і толерантні підходи більш популярні серед молодших, тобто з часом ситуація буде тільки поліпшуватися”– підсумовує Тетяна Зуб.

Дослідження включає серії фокус-групових інтерв’ю (29 груп у 19 містах в 17 областях України), серії глибинних інтерв’ю з експертами, переселенцями, військовими і людьми з яскравими історіями дискримінації (199 інтерв’ю, було охоплено 28 міст в 20 областях України) та масове всеукраїнське опитування методом face-to-face (всього 1006 респондентів, чоловіки і жінки від 18 років, вибірка репрезентативна за статтю та віком, репрезентативна по регіонах України, довірча ймовірність 95%, довірчий інтервал ± 3,09%). Дати проведення польових робіт: 26.01.2016 – 06.02.2016.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: