11 тисяч науковців попереджають про надзвичайну ситуацію з кліматом Землі

Дата: 10 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Понад 11 тисяч науковців із 153 країн попереджають про кліматичну надзвичайну ситуацію в усьому світі. 

Свою спільну заяву вони оприлюднили у спеціалізованому журналі “Bio Science”, повідомляє Deutsche Welle та інформаційне агентство dpa. 

Якщо поведінка людини ґрунтовно не зміниться, не можна буде більше  зупинити “неймовірного людського страждання”, йдеться у заяві.

Науковці закликають перейти на оновлювані джерела енергії, знизити викиди вуглекислого газу та метану, краще захищати екосистеми такі, як ліси та болота, та споживати більше рослинну, а не тваринну продукцію. Вони також закликають до сталих змін у світовій економіці та запровадження політики стримування росту світового населення. 

Планів більшості країн у межах Паризької кліматичної угоди недостатньо, аби загальмувати всесвітнє потепління. До такого висновку дійшли науковці американської фундації Universal Ecological Fund, пише Berliner Zeitung. Поставленої мети – зменшення викидів вуглекислого газу до 2030 року на 40% реально намагаються досягти 35 країн. 

Нагадаємо, в межах Паризької угоди майже всі країни світу погодились боротись із Всесвітнім потеплінням на 1,5 – 2 градуси. Це має запобігти катастрофічним наслідкам таким, як спека, сильні дощі та підвищення рівня світового моря. Якщо держави не вживатимуть заходів, до кінця століття температура на планеті підвищиться на три градуси. 

Доповідь Universal Ecological Fund приділяє увагу чотирьом націям, які разом виробляють більше половини світових викидів парникових газів. Це Китай, Індія, США та Росія. Якщо 28 країн ЄС виробляють 9% парникових газів, то на Китай припадає 27% і ця частка поступово збільшується. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: