У Києві громадські активісти виступили проти фашизму

Дата: 19 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Сьогодні, 19 січня, в Києві на Михайлівській площі відбулася акція пам’яті російського правозахисника Станіслава Маркелова та уродженки Криму, журналістки Анастасії Бабурової. Шість років тому їх було застрелено в центрі Москви за те, що послідовно виступали проти ультраправого терору і фашизації російського суспільства.

“Це резонансний злочин – коли вбили тих, хто захищав слабших, зокрема, у Чеченській війні, боронили права антифашистів, протистояли правлячому режиму Росії. Убивці засуджені й покарані. Але проблеми ксенофобії, расизму, неофашизму актуальні сьогодні, як ніколи. І не тільки в Росії, а й в Україні”, – коментує організатор акції, антифашист, громадський активіст Віталій Дудін.

За словами Дудіна, те, що трапилося на сході в Україні, є також результатом нагнітання національної істерії в Росії. 

Дудін також зауважує, що є небезпека участі в добровольчих батальйонах відкритих ультраправих, нацистів і що українська влада зловживає, коли використовує їх у своїх інтересах. 

“В одному з добровольчих батальйонів “служить” неонацист Желєзнов (“Зухель” – один з російських бойовиків-неонацистів. – ред.), який відкрито сповідує ультраправі погляди. Я вийшов на акцію пам’яті, щоб виступити проти фашизму, расизму та ксенофобії”, – прокоментував один з учасників події.

Під час акції згадали також і про ув’язненого кримчанина Олександра Кольченка, який нині перебуває в московському СІЗО.

“Два парадокси. По-перше, Олександр Кольченко – це антифашист, якого обвинувачують у фашизмі. І друге, він є громадянином України, який не відмовлявся від українського громадянства, але його судять за російськими законами як громадянина Російської Федерації”, – коментує громадська активістка Ніна Потарська.

На акцію активістка прийшла також, щоб вшанувати пам’ять Маркелова, якого особисто знала. Потарська зауважила: “Маркелов був локомотивом, який прагнув об’єднати в одну правозахисну мережу правозахисників Росії та України – щоб бути сильнішими і давати опір системі”.

На акцію пам’яті прийшло з півсотні людей. Чимало хто – у масках й балаклавах. Як пояснив один з учасників акції, такі заходи – з метою безпеки. 

“Антифашисти часто стають жертвами атак ультраправих”, – зауважив співрозмовник, який не побажав себе називати. 

До слова, представниці групи громадського спостереження “ОЗОН”, які спостерігали за дотриманням права людини на мирні зібрання, зауважили, що на акції не помітили міліціонерів, які б забезпечували правопорядок.

Фото – Ірини Виртосу, Центр інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: