Як праворадикали зірвали акцію проти трансфобії і побили канадського журналіста

Дата: 19 Листопада 2018 Автор: Євгенія Задорожна
A+ A- Підписатися

У неділю представники праворадикальних організацій не дали активістам провести марш до Міжнародного дня пам’яті трансґендерних людей, який відзначається у світі 20 листопада. Під час сутичок із противниками маршу трансґендерів дві дівчини постраждали від розпиленого з балончика перцевого газу, а канадському журналісту Майклу Колборну розбили окуляри.

Аби привернути увагу суспільства до загроз та агресії, яких зазнають трансґендерні люди, та наявної в Україні трансфобії, активісти планували о 12-й годині 18 листопада зібратися біля червоного корпусу Національного університету ім. Тараса Шевченка.

Учасники маршу збиралися говорити про те, що влада має включити ознаку ґендерної ідентичності для кваліфікації злочинів ненависті, розробити та оприлюднити стратегію впровадження Міжнародної класифікації хвороб – 11 в Україні, впровадити новий клінічний протокол та дозволити транс-людям (також ВІЛ-позитивним і людям з інвалідністю) удочеряти та всиновлювати дітей.

Але буквально за 15 хвилин до початку поліція переконала організаторів акції провести її біля входу в метро “Університет”. Адже в парку Шевченка в цей час розпочалася контракція, організована праворадикальними групами.

Представники організацій “Традиція та порядок”, “Катехон” та релігійних громад стояли з плакатами “Трансвеститам лікування, а не всиновлення дітей”, “Існує дві статі та перелік психічних розладів”, “Українських дітей – у родину, трансґендерів – на терапію”.

“Усі ви грішники! І нехай ми теж грішники, але ми йдемо правильнішим шляхом, тому що ми хочемо, щоби Україна була країною, де українська сім’я, де церква, і суверенітет, і українська держава поважаються і шануються. Так було зроблено нашими великими дідами і так будемо робити ми”, – заявляли протестувальники. 

Тим часом учасники “Транс*маршу 2018” біля входу до метро “Університет” тільки встигли розгорнути веселкові та транс-прапори, а також банери з лозунгами і вимогами, як поліція стала переконувати їх з міркувань безпеки переміститись у вестибюль метрополітену. Адже учасники контракції вже прибули сюди і почали кидати димові шашки.


Вхід до метро був заблокованим протягом 10 хвилин. Попри наявність поліції комунікації представники праворадикальних організацій вирішили спілкуватися з правоохоронцями, які контролювали вхід та вихід до метро, вигукуючи “Ганьба!” та “Пі**расів геть!”.

 

У цей час невідомий у підземному переході поблизу метро розпилив в обличчя двом учасницям маршу перцевий газ. Наразі ця особа встановлюється. Коли в переході дівчатам надавали медичну допомогу, опоненти маршу вигукували: “Для чого ви показуєте свої стосунки людям?” Згодом учасниць забрала швидка.

Постраждалій дівчині надають допомогу

Відомо також про те, що під час сутичок, спровокованих праворадикалами, постраждав канадський журналіст Майкл Колборн. Йому вдарили кулаком в обличчя і розбили окуляри.

З цього приводу посол Канади в Україні Роман Ващук закликав поліцію до ефективної та переконливої відповіді на “кримінальні й ненависницькі дії праворадикалів”.

За даними поліції, до маршу було залучено близько 600 правоохоронців. Водночас у своїй заяві про зрив маршу громадська організація “Інсайт” наголошує, що поліція загалом не здатна забезпечити реалізацію прав і свобод людини.

В організації також нарікають на грубі дії поліції щодо учасників маршу.

Раптово поліція почала буквально штовхати усіх учасників та учасниць до входу в метро. Поліція у грубій формі наказала “згортатися”, а також намагалася прибрати в учасниць мітингу барабани, оскільки “це не цирк”, – йдеться в заяві “Інсайту”.

Усі фото: Євгенія Задорожна

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter