Журналісти Східної України дізнаються про порушення прав людини та роль ООН у їх захисті

Дата та час події: 29 Вересня 2020, 17:55
A+ A- Підписатися

У середу, 13 лютого, в Луганську відбудеться Інтерактивний освітній захід для журналістів Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької та Луганської областей «Медіа та права людини: Використання Універсального періодичного огляду в журналістиці».

24Універсальний періодичний огляд (УПО) – процедура, протягом якої кожна країна мусить звітувати у рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини, отримуючи критичну оцінку. Кожна країна проходить Універсальний періодичний огляд один раз на 4,5 роки. Під час огляду країна представляє свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники, у свою чергу, надають свій, так званий «тіньовий звіт». У 2012 році країни-члени ООН дали Україні 145 рекомендацій щодо дотримання прав людини.

Задля підвищення обізнаності журналістів і громадських активістів про УПО і формування їхнього розуміння процесу впровадження рекомендацій УПО та його моніторингу Правозахисний центр «Поступ» запрошує активних редакторів, журналістів, блогерів, медіа-активістів взяти участь в Інтерактивному освітньому заході «Медіа та права людини: Використання Універсального періодичного огляду в журналістиці».

Перевага буде надаватися кандидатам з малих міст. Проїзд регіональних журналістів (при підтвердженні участі та за наявності оригіналів квитків) сплачуватиметься організаторами. Організатори забезпечують учасників роздатковими матеріалами та легким харчуванням (2 кава-перерви).

Захід буде відбуватися у форматі WorldCafе та включатиме лекції провідних українських експертів, роботу в групах за напрямками «Жорстоке поводження й міліцейське свавілля», «Дискримінація та ксенофобія», «Заборона мирних зібрань», а також презентацію напрацювань учасників.

Модератори секцій:

«Жорстоке поводження й міліцейське свавілля» – Альона Ігнатьєва, голова правління Донецького правозахисного центру;

«Дискримінація й ксенофобія» – Максим Буткевич, координатор ініціативи  «Без кордонів»;

«Заборона мирних зібрань» – Юлія Красільникова, керівник проектів Правозахисного центру «Поступ».

Експерти:

Юлія Щербініна, керівник сектору демократичного врядування, Програма розвитку ООН

Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини

Інтерактивний захід відбудеться в рамках проекту «Сприяння змінам через механізм УПО», що впроваджується Програмою розвитку ООН у партнерстві з Центром інформації про права людини за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Мета заходу – надати журналістам дієвий інструмент моніторингу прав людини, задля покращення ситуації з дотриманням прав людини в Луганській та сусідніх областях та виконання державою обов’язків і зобов’язань в галузі прав людини.

Для участі у заході слід заповнити анкету й надіслати її на електронну адресу: postup.hrc@gmail.com.

Останній день подання заявок – 4 лютого 2013 року. Оголошення результатів – не пізніше 8 лютого 2013 року.

За додатковою інформацією прохання звертатись за телефоном: +380953495325. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: