Викреслені зі спільноти: депутати позбавили переселенців права голосу

Дата та час події: 16 Липня 2015, 10:30
A+ A- Підписатися

16 липня о 10:30 у приміщенні Українського кризового медіа-центру відбудеться прес-брифінг “Викреслені зі спільноти: депутати позбавили переселенців права голосу”.

14 липня на пленарному засіданні Верховної Ради України 257 депутатів віддали свої голоси за проект закону “Про місцеві вибори” №2831-3, позбавивши 1,4 млн громадян права брати участь у виборах, що відбудуться восени 2015 року.

Згідно прийнятого закону, переселенці не будуть мати можливості вплинути на обрання місцевої влади. Згідно нового закону “належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання”, а “документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України”.

Відомо, що переселенці, згідно діючого законодавства, не реєструють нове місце проживання і не ставлять відмітку у паспорті, а отримують довідку переселенця, де зазначається місце їх проживання. Таким чином, вони не будуть включені до списків виборців та позбудуться конституційного права вибору.

Учасники прес-брифінгу:

  • Олександра Дворецька, Голова правління БФ “Восток-СОС”;

  • Таміла Ташева, співзасновниця і координатор громадської ініціативи “КримSOS”;

  • Сулейман Мамутов, правовий аналітик ВБФ “Право на захист”.

Під час прес-брифінгу представники громадськості, які опікуються правами переселенців, піднімуть такі питання:

  • Чи порушує новий закон Конституцію України?

  • Чи відповідає закон міжнародним стандартам?

  • Чи накладе вето на закон президент?

  • Як будуть захищати свої права переселенці?

  •  Роль Уповноваженого?

Прес-брифінг відбудеться в Українському кризовому медіа центрі (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2). У разі виникнення питань, звертайтеся до організаторів: (050) 055 67 73, Олександра.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: