Відкриття фотовиставки, присвяченої Ервіну Ібрагімову та життю кримськотатарської спільноти в окупованому Криму

Дата та час події: 16 Грудня 2016, 21:57
A+ A- Підписатися

У Києві буде відкрито вуличну фотовиставку Еміне Зіятдінової, присвячену Ервіну Ібрагімову та життю кримськотатарської спільноти на окупованому півострові. 
 

“За кордон” — спільний проект Amnesty International в Україні та незалежних кураторок Лізавети Герман і Марії Ланько, що здійснюється за підтримки МЗС України. Виставка спрямована на привернення суспільної уваги до випадків насильницьких зникнень та політичних переслідувань кримськотатарських активістів на окупованому Росією півострові.
 
Відкриття відбудеться 16.12 о 19:00 на подвір’ї МЗС України (Михайлівська пл.1) за участі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, директорки Amnesty International в Україні Оксани Покальчук, представників кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства.
 
Вулична експозиція у дворі будівлі МЗС на Михайлівській площі складається з двох частин — фотографій Еміне Зіятдінової та документів, що стосуються зникнення Ервіна Ібрагімова. Жодна з частин не має ілюстративної функції щодо іншої, однак у паралельному зіставленні вони утворюють третю історію — про невидимість суспільно-політичних утисків, яких зазнають сьогодні в Криму громадяни України.
 
“Порушення прав людини в Криму та звільнення в’язнів Кремля постійно перебувають у фокусі уваги МЗС. Фотовиставка Еміне Зіятдінової – це черговий крок публічної дипломатії, яким ми привертаємо увагу до репресивної політики Росії. Дуже радий, що, на відміну від попередніх виставок, цей проект реалізовується у відкритому просторі, тож його зможуть побачити не лише гості Міністерства, а й всі бажаючі. Запрошую всіх завітати та ознайомитися з експозицією”, – зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
 
“В Криму відбуваються серйозні та систематичні порушення прав людини. Зараз наше завдання привертати увагу міжнародної спільноти та громадян України до ситуації на півострові. Ми маємо показати, що порушення не залишаться непоміченими, а дії де-факто влади – безкарними.
 
Майже 7 місяців батьки Ервіна Ібрагімова не знають, де їхній син та що з ним. Він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти у машину і вивезли у невідомому напрямку. Це лише одна історія з багатьох подібних. Ми маємо показати, що знаємо, що відбувається на окупованому півострові, і не відступимо допоки в Криму не припиняться порушення прав людини”
, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Під час відкриття всі охочі зможуть підписати петицію до де-факто влади Криму з вимогою розслідувати насильницьке зникнення активіста та написати листа підтримки батькам Ервіна Ібрагімова. Залишити свій підпис можна також онлайн за цим посиланням.  
 
Акредитація обов’язкова
Телефони для акредитації: 238-17-20 та 238-15-76.

 
Для інформаційних запитів – звертайтесь до Марії Гур’євої, спеціалістки з медіа та комунікації Amnesty International в Україні
Моб: +38 067 328 10 38
E-mail: m.guryeva@amnesty.org.ua 
 
Додаткова інформація
 

Ервін ІбрагімовКримськотатарський активіст, він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї, місті у центральному Криму. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти в машину і вивезли у невідомому напрямку. Відтоді ніхто не бачив Ервіна, можливо, йому загрожує небезпека. Amnesty International в Україні проводить числення акції, метою яких є домогтись від де-факто влади Криму розслідувати зникнення Ервіна Ібрагімова та багатьох інших.
 
Еміне Зіятдіноваукраїнська документальна фотографка, журналістка і соціологиня кримськотатарського походження. Народилася в Узбекистані, куди її родина була депортована з Криму в 1944 році cталінським режимом. Еміне закінчила магістерську програму з соціології в Львівському національному університеті імені Івана Франка та з фотожурналістики в університеті Огайо (Fulbright Student Program 2010-2013, School of Visual Communication, Ohio University, Athens, OH). Під час академічного обміну за Програмою імені Фулбрайта проходила стажування в Magnum Foundation Emergency Fund Fellowship та працювала над документальним фотопроектом про життя російськомовної спільноти в Нью-Йорку на Брайтон-Біч. Її роботи публікувалися в the New York Times, CNN Photo Blog, Daily Mail, .tyzden and National Geographic Ukraine та інших виданнях. Головною темою документальних фотопроектів Еміне є імміграція та етнічні меншини.
 
Кураторський колектив Марії Ланько та Лізавети Герман працює на перетині виставкової, дослідницької та (само)освітньої практик, самостійно та в ситуативному партнерстві з художникам, іншими кураторами та інституціями різного профілю та масштабу. Кураторська робота колективу ґрунтується на послідовному дослідженні сучасного мистецтва України та його недавньої історії у тісному зв’язку з соціально-політичною дійсністю та інституційним розвитком. Одним із основних інструментів дослідження кураторок є проект “Відкритий архів” – онлайн-платформа openarchive.com.ua
 
Amnesty Internationalвсесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. http://amnesty.org.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter