VI Український жіночий конгрес у Києві

Дата та час події: 28 Листопада 2022, 09:00
A+ A- Підписатися
 
28 листопада в Києві відбудеться Шостий Український жіночий конгрес. Тема заходу – “Цінності під час війни”. На події обговорять виклики, які постають перед жінками під час війни, та тим цінностям, з якими українська та світова спільнота ці виклики долає.

Понад 50 спікерів і спікерок візьмуть участь у чотирьох дискусійних панелях та чотирьох спеціальних подіях.

Серед спікерок і спікерів Шостого українського жіночого конгресу:

 • Олена Кондратюк, віцеспікерка парламенту;
 • Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів;
 • Марія Іонова, народна депутатка України;
 • Олена Шуляк, народна депутатка України;
 • Тарас Кремінь, уповноважений з питань державної мови;
 • Ксенія Возніцина, головний лікар Центру психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” МОЗ України;
 • Мелані Вервір, виконавча директорка Інституту з проблем жінок, миру та безпеки Джорджтаунського університету;
 • Христина Кіт, адвокатка, голова асоціації жінок-юристок “ЮрФем”;
 • Анна Новосад, засновниця ініціативи SavED;
 • Ольга Сердюк, директорка Фонду Олени Пінчук;
 • Ольга Айвазовська, голова правління Громадської мережі “ОПОРА”;
 • Олександра Матвійчук, голова Центру громадянських свобод;
 • та інші.

Про що говоритимуть на Українському жіночому конгресі?

Перша дискусія “Лідерство українських жінок під час війни” дасть можливість поговорити про те, як гарантувати участь жінок у процесах ухвалення рішень під час війни та в процесі відбудови України – як у внутрішньополітичних процесах на національному та місцевому рівнях, так і в адвокації та міжнародній дипломатії.

“Участь жінок в економічних та соціальних процесах під час війни” – друга дискусійна панель, яка актуалізує питання, як розвивати економіку під час та після війни і як гарантувати дієву участь жінок в економічному розвитку країни. 

Третя дискусійна панель під назвою “Жінки, мир, безпека” порушить питання дієвої участі жінок у військових діях. Зокрема, отримання унікального бойового досвіду та його передання іншим арміям світу. Розмова також зачепить питання покращення умов несення військової служби жінками. Серед питань під час дискусії порушуватиметься активна участь жінок у перемовинах щодо заручників та в обмінів військовополоненими. А також залучення жінок до процесів міжнародної адвокації для отримання Україною більше озброєнь.

Четверта дискусійна панель має назву “Жінки та права людини”. Розмову присвячено питанню захисту прав жінок. Зокрема, перехідного правосуддя, встановлення справедливості та запобігання злочинам, пов’язаних з війною. Розмова зачепить питання визволення жінок, які перебувають у полоні, реабілітацію жінок, які пройшли через фільтраційні табори, та протидії домашньому насильству. 

Спеціальні панелі конгресу

Спеціальну панель “Досвід жіночого руху Польщі” в партнерстві з Польським Конгресом Жінок присвячено унікальному досвіду боротьби за права та рівні можливості для жінок і чоловіків. Особливо дієвими в Польщі є жіночі громадські організації, які також виявили солідарність з українським жіночим рухом під час повномасштабного вторгнення росії. 

Спеціальна панель “Жінки і цінності” порушить тему української національної ідеї. Як виконати завдання, що стоять перед суспільством сьогодні, та зрозуміти, яку країну ми збудуємо після війни. 

Спеціальна подія “Жінки в місцевому самоврядуванні” має на меті привернути увагу до ролі та внеску, що їх наразі роблять для нашої перемоги малі й середні громади, та вирішального місця жінок у цьому процесі.

Спеціальна подія “Жінки, війна та медіа” в межах Шостого українського жіночого конгресу буде присвячена ролі жінок у медіа під час війни. Героїні інформаційного фронту розкажуть свої історії – про висвітлення подій з гарячих точок, про підтримку роботи редакцій та безпеку журналістів, про роль міжнародних ЗМІ, а також про боротьбу з пропагандою. 

Захід транслюватимуть онлайн на сайті та на фейсбук сторінці Українського жіночого конгресу.

Акредитація ЗМІ на подію за телефоном +38 (050) 233 80 81 (Олена Чигрин).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter