В Мистецькому Арсеналі протягом тижня відбуватимуться заходи, присвячені подіям Євромайдану

Дата та час події: 22 Листопада 2016, 10:36
A+ A- Підписатися

До Дня Гідності та Свободи з 19 до 27 листопада 2016 року у просторі виставкового дослідницького проекту “Ефемероїди. 20 століття у плакаті” в Мистецькому Арсеналі буде представлено культурно-освітню програму “АРСЕНАЛ СВОБОДИ” Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності за підтримки ГО “Музей Майдану”, Українського інституту національної пам’яті та Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький Арсенал”.

Мета програми “Арсенал Свободи” – введення у системний науковий і суспільний дискурс бінарних опозицій сучасності: система vs особистість, війна vs гуманізм, пропаганда vs критичне мислення.

Програма доповнює тематичну виставку політичного плакату “Ефемероїди”, актуалізуючи в публічних виступах і дискусіях, мистецьких і освітніх заходах, майстер-класах і презентаціях нові функції та сенси візуального мистецтва і сучасних наративів у протестному середовищі, їхню комеморативну, медійну, соціальну і комунікативну ролі. 

ВІВТОРОК, 22 ЛИСТОПАДА

18:00 – 19:30 (1 частина) / СЦЕНА

Еволюція спротиву: ретроспектива “Життя Майдану”.

Від плакатів до щитів, від бутербродів до “коктейлів Грушевського”.

Дискусія 

Запрошуємо згадати, як змінювався побут Майдану, організація самозахисту і дозвілля впродовж трьох місяців його існування.

Побут (медицина, їжа, житло): Олена Франківська (координатор поселення і волонтерів ГСЄ), Уляна Супрун (як медик-волонтер), інші.

Самозахист: Андрій Парубій (як керівник самооборони), Олександр Піддубний, Дмитро Гузій, Леся Матвійчук (правозахист, Євромайдан-SOS).

Дозвілля (вуличний університет, сцена, комунікативні та творчі майданчики, Музей Майдану): Остап Стасів – засновник ВУМ, Василь Рожко, Ігор Пошивайло.

 СЕРЕДА, 23 ЛИСТОПАДА

18:00 – 19:30 (2 частина) / СЦЕНА

Еволюція спротиву: ретроспектива “Обличчя Майдану”.

Запрошуємо у мандрівку Революцією Гідності – від плакатів до щитів, від бутербродів до “коктейлів Грушевського”.

Дискусія

Запрошуємо до розвідки еволюції сприйняття громадянського спротиву, політичних вимог, міжнародної політики Майдану та інформаційної роботи, спрямованої як на українців, так і на зовнішній світ.

Філософія (ідея ненасильства, розвиток політичних вимог, ставлення до політиків на Майдані): Володимир В’ятрович, Вікторія Сюмар, Софія Бориско (студентка КНУ, одна з лідерів студентського протесту).

Медіа + пропаганда (листівки, візуалка, робота зі ЗМІ, вуличні акції): Настя Станко, Андрій Єрмоленко, Денис Воронцов (один із засновників “Вавилон-13”).

Міжнародна діяльність: Пятрас Вайтєкунас (тогочасний посол Литви), Оксана Забужко, Данило Лубківський

ЧЕТВЕР, 24 ЛИСТОПАДА

19:30 – 20:30 / СЦЕНА

“Революція Гідності: право на свободу”

Дискусія 

Учасники: Мустафа Джемілєв, Семен Глузман, Андрій Клименко, Роберт ван Ворен, інші представники дисидентського руху.

Запрошуємо до дискурсу: Майдан як протестний рух, як голос за власне право на гідність, свободу, право бути собою та свідомо обирати шлях розвитку держави. Якими були сподівання борців за права людини і яким є на сьогодні наслідки? Говоримо про цінність прав людини в широкому історичному та суспільному контексті. Про Крим, Схід та Україну вцілому після Революції Гідності і наше право на свободу. 

НЕДІЛЯ, 27 ЛИСТОПАДА 

12:30 – 14:00 / ПРОСТІР АРСЕНАЛУ ІДЕЙ

Майстер-клас для дітей з малювання “Птаха Свободи” від заслуженого майстра народної творчості України ‒ Івана Приходько (Дударків).

Запрошуємо ближче ознайомитися з традиціями народного мистецтва в інтерпретації відомого учня славнозвісної Марії Примаченко. 

15:00 – 16:30 / КІНОМАЙДАНЧИК

Вистава Київського академічного театру КОЛЕСО “Ми, Майдан”.

Спогади про події Революції Гідності – своєрідне очищення для кожного з нас. Вистава “МИ, МАЙДАН” – невигадані свідчення подій, які відібрані драматургом Надією Симчич та втілені на сцені режисером народною артисткою України Іриною Кліщевською. 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Організатор: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

За підтримки: ГО “Музей Майдану” , Український інститут національної пам’яті, НКММК “Мистецький Арсенал” 

Дати проведення: 19 – 27 листопада 2016 р.

Місце проведення: НКММК “Мистецький Арсенал”

Години роботи: 11:00 – 20:00. Вхід вільний 

АКРЕДИТАЦІЯ ТА ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ по спецпроекту “АРСЕНАЛ СВОБОДИ” –телефоном (067) 508 26 39 або (044) 288 52 26 та електронною адресою maidanmuseum@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: