У центрі Херсона з’явиться понад сотня капканів – правозахисники проведуть акцію “В’язні Кремля”

Дата та час події: 15 Серпня 2019, 11:00
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять 121 капкан на вулиці Суворова біля перехрестя із провулком Сестер Гозадінових у Херсоні – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму. 

15 серпня о 10:00 у пресклубі “Новий день” (вул. Декабристів, 26) відбудеться пресконференція, учасники якої представлять останню інформацію про ситуацію з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус і соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, як звичайні громадяни можуть підтримати політв’язнів.

Спікери заходу:

  • Людмила Шумкова, тітка політв’язня Олександра Шумкова;
  • Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини;
  • Антон Кориневич, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
  • Таміла Ташева, співзасновниця, координаторка громадської організації “Крим-SOS”;
  • Гульнара Бекірова, дружина політв’язня Едема Бекірова;
  • Ліза Мей, активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov;
  • Михайло Батрак, співкоординатор ініціативи “Кримський процес”.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На вулиці Суворова біля перехрестя із провулком Сестер Гозадінових буде встановлено інсталяцію зі 121 штучного великого капкану, що відповідає кількості українців, незаконно утримуваних російською владою. На сьогодні це 97 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Посередині інсталяції буде розташовано інформаційний стенд, де пояснюватиметься мета акції і буде розміщено інформацію про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому херсонці можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру буде передано кожному адресату. 

Херсон – друге місто з 10 в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”.

Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, (095) 131 56 31, kolomeitsev.rusel@ukr.net.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter