У Запоріжжі відбудеться акція на підтримку українських політичних ув’язнених “В’язні Кремля”

Дата та час події: 10 Вересня 2019, 12:00 Місце: Запоріжжя
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять 86 капканів на площі Маяковського в Запоріжжі – саме така кількість українських громадян наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

10 вересня о 12:00 у готелі “Інтурист”, у конференц-залі на другому поверсі (пр-т Соборний, 135) відбудеться пресконференція, на якій буде оприлюднено останню інформацію про ситуацію з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

7 вересня відбулося повернення до України 11 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте це лише частина всіх бранців Кремля.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус і соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Ірина Сєдова, дослідниця Кримської правозахисної групи;
  • Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Лутфіє Зудієва, кримськотатарська активістка;
  • Фатма Ісмаїлова, дружина політв’язня Рустема Ісмаїлова;
  • Дар’я Бичкова, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На площі Маяковського буде встановлено інсталяцію з 86 штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції буде розташовано інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщено інформацію про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому запоріжці зможуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру буде передано кожному адресату.

Запоріжжя – п’яте місто з 10 в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”.

Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Контактна особа: Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: