В центрі Львова з’явиться близько сотні капканів – правозахисники проведуть акцію на підтримку в’язнів Кремля”

Дата та час події: 16 Вересня 2019, 11:30 Місце: Львів
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять 86 капканів на площі Ринок у Львові – саме така кількість українських громадян наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

16 вересня об 11:30 у Львівському прес-клубі (просп. Т. Шевченка, 11) відбудеться прес-конференція, на якій буде представлено останню інформацію про ситуацію із українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

7 вересня відбулось повернення до України 11-ти політв’язнів та 24-х військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте це лише частина усіх бранців Кремля.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також, що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Олена Лисенко, експертка Кримської правозахисної групи;
  • Ірина Лимешко, дружина політв’язня Геннадія Лимешка;
  • Ділявер Меметов, син політв’язня Ремзі Меметова, координатор “Кримської солідарності”;
  • Решат Емірусеїнов, ветеран кримськотатарського національного руху, батько політв‘язня Рустема Емірусеїнова;
  • Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Після прес-конференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На площі Ринок (зі сторони входу до ратуші) буде встановлена інсталяція з 86-ти штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції буде розташований інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому львів’яни можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім бажаючим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, яка після туру буде передана кожному адресату.

О 18.30 у приміщенні Будинку офіцерів (вул. Театральна, 22, каб. 4) відбудеться показ фільму “Жити, щоб повернутися”. Це шість невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар у їхній боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року. Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, яких потребують “в’язні Кремля”.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com


Львів – сьоме місто з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених, які знаходяться в окупованому Криму і в Росії, “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Місцевий партнер – Меморіальний музей Гідності у Львові.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: