У центрі Харкова з’явиться понад сотню капканів – правозахисники проведуть акцію на підтримку в’язнів Кремля

Дата та час події: 03 Вересня 2019, 12:00 – 20:00 Місце: Харків
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять на майдані Конституції в Харкові 120 капканів – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

Подія відбудеться в межах всеукраїнської акції на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. 

3 вересня о 12:00 у пресцентрі “Накипело” (вул. Свободи, 7/9) під час пресконференції  фахівці оприлюднять останню інформацію щодо ситуації з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями і прикладами безправ’я та залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Олена Лисенко, експертка Кримської правозахисної групи;
  • Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Ігор Мовенко, колишній політв’язень;
  • Олександр Стешенко, колишній політв’язень;
  • Петро Дудка, брат політв’язня Володимира Дудки;
  • Олена Пономаренко, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На майдані Конституції буде встановлено інсталяцію зі 120 штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою. На сьогодні це 96 політв’язнів та 24 військовополонених моряки. Посередині інсталяції буде розташовано інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщено інформацію про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому харків’яни можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, яку після туру буде передано кожному адресату. 


Харків – третє місто з 10 в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Контактна особа:

Руслан Коломєйцев,

095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: