У Чернігові відбудеться акція на підтримку українських політв’язнів

Дата та час події: 10 Жовтня 2019, 12:00 Місце: Чернігів
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять 86 капканів на проспекті Миру в Чернігові – саме така кількість українських громадян наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

10 жовтня о 12:00 у приміщенні Федерації профспілкових організацій (вул. Шевченка, 5, поверх 4) відбудеться пресконференція, на якій буде оприлюднено останню інформацію про ситуацію з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

7 вересня відбулося повернення до України 11 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте це лише частина всіх бранців Кремля.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Муміне Салієва, дружина політв’язня Сейрана Салієва;
  • Ісмаїл Рамазанов, колишній політв’язень;
  • Іван Голод, активіст кампанії #SaveOlegSentsov.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На перехресті проспекту Миру та вул. Київської, біля ТРЦ “Мегацентр”, буде встановлена інсталяція з 86 штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції буде розташований інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому чернігівці можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру буде передано кожному адресату.

Контактна особа – Руслан Коломєйцев: 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com


Чернігів – десяте місто в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції – правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, “Крим-SOS”), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: