У Києві відкривається фотовиставка Антона Наумлюка – “Суд абсурду”

Дата та час події: 14 Червня 2016, 14:03
A+ A- Підписатися

У вівторок, 14 червня о 19 годині у приміщенні культурного простору AUTONOMOUS (Київ, “Кримський Дім”,вул. Суворова, 9) відбудеться відкриття фотовиставки журналіста російського бюро “Радіо Свобода” Антона Наумлюка під назвою “Суд абсурду”.

На виставці будуть представлені роботи, на яких зафіксовані драматичні моменти судових засідань у справах “в’язнів Кремля” – українських громадян, переслідуваних у Росії і окупованому Криму з політичних мотивів.

У число висвітлюваних Антоном процесів увійшли справи Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Сергія Литвінова, Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Виставка складатиметься з 4 блоків: Справа Савченко, Справа кримських “терористів” (Олег Сенцов, Олександр Кольченко), Чеченська справа (Станіслав Клих, Микола Карпюк), а також Справа “карателя” (Сергій Литвінов).

У фотороботах відображені всі дійові особи процесів: починаючи від самих ув’язнених та їх сімей і завершуючи представниками російського “кривосуддя”.

Як відомо, від початку 2014 року в російських судах пройшло більше десятка політично мотивованих процесів, жертвами яких стали громадяни України. Багато з них були визнані політичними в’язнями, проте для російських державних ЗМІ вони стали інструментами безжальної пропаганди і виправдання воєнного вторгнення Росії на територію України.

В умовах тотального контролю ЗМІ лише небагатьом журналістам вдалося зберегти незалежність і неупередженість у висвітленні подій, пов’язаних з російсько-українським конфліктом. Одним із них cтав Антон Наумлюк, кореспондент російського бюро “Радіо Свобода”, який написав не один десяток статей на тему політичного переслідування українців в Росії, та супроводив їх фоторепортажами із залів суду.

Фотовиставка “Суд абсурду” є наочною демонстрацією страждань, несправедливості і жорстокості, настільки характерних для сучасної судової системи РФ, що більше нагадує театр абсурду.

Виставка організована: правозахисною ініціативою Євромайдан SOS у рамках кампанії LetMyPeopleGo спільно із “Кримським Домом”.

Контактна особа: Поліна Бродік 0661741513, Polina.brodik@gmail.com

Довідка:

Кампанія LetMyPeopleGo була розпочата 2015 року ініціативою Євромайдан SOS для захисту громадян України, які утримуються з політичних мотивів в Росії і окупованому Криму.

Метою кампанії є звільнення всіх людей зі списку LetMyPeopleGo і контроль за дотриманням їх фундаментальних прав, серед яких свобода від тортур, право на вільний доступ до адвоката, надання медичної допомоги і т. п.

Кампанію підтримала ціла низка організацій в Україні та за її межами: Центр Громадянських Свобод, People in Need, Фонд “Відкритий діалог”, Euromaidan Press, фестиваль документального кіно “DocuDays UA”, Євромайдан-Варшава, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Кримськотатарський кризовий центр, а також Міністерство закордонних справ України та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

За даними кампанії, на сьогоднішній день 12-ро українців незаконно утримується на території РФ і ще 19-ро – на території окупованого Криму.

За ходом кампанії можна стежити на сторінці в Facebook.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: