У Херсоні покажуть фільм “Жити, щоб повернутися”, присвячений руху кримських татар

Дата та час події: 15 Серпня 2019, 17:00
A+ A- Підписатися

15 серпня із 17-ї до 19-ї години в Херсоні у креативному просторі Hubway (Перекопська, 151/4) відбудеться показ фільму “Жити, щоб повернутися”. Це шість невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар у їхній боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року.

Стрічка розкриває тему виникнення паралелей між історією національного руху і сучасними реаліями, в яких опинилися кримські татари після анексії Криму. Основна частина фільму присвячена саме історії руху з 50-х до 90-х років минулого століття, але серед героїв є лідери думок, які діляться роздумами про актуальність національного руху кримських татар після заборони Меджлісу у квітні 2016 року.

Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, яких потребують “в’язні Кремля”.

Учасники:

  • Людмила Шумкова, тітка політв’язня Олександра Шумкова;
  • Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини;
  • Антон Кориневич, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
  • Таміла Ташева, співзасновниця, координаторка громадської організації “Крим-SOS”;
  • Гульнара Бекірова, дружина політв’язня Едема Бекірова;
  • Ліза Мей, активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov;
  • Михайло Батрак, співкоординатор ініціативи “Кримський процес”.

Модераторка дискусії – Таміла Ташева, координаторка громадської організації “Крим-SOS”.

***

Показ відбуватиметься в межах регіонального туру на підтримку українських політичних в’язнів та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”, який пройде в 10 містах України. Організатори і партнери акції – правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, “Крим-SOS”), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності з ними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: