У Вінниці відбудеться акція на підтримку політв’язнів Кремля

Дата та час події: 01 Жовтня 2019, 12:00 Місце: Вінниця
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять 86 капканів на Європейській площі у Вінниці – саме така кількість українських громадян наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

1 жовтня о 12:00 у приміщенні Арт-галереї “ІнтерШик” (вул. Архітектора Артинова, 12-А, 1-й поверх) відбудеться пресконференція, на якій буде представлено останню інформацію про ситуацію з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

7 вересня відбулося повернення до України 11 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте це лише частина всіх бранців Кремля.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Муміне Салієва, дружина політв’язня Сейрана Салієва;
  • Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського;
  • Анастасія Нагірняк, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На Європейській площі буде встановлена інсталяція з 86 штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції буде розташований інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому вінничани можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру буде передано кожному адресату. 

А о 18:00 у HUB “Місто змістів” (вул. Пушкіна, 11) відбудеться показ фільму “Жити, щоб повернутися”. Це шість невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар у їхній боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року. Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, яких потребують в’язні Кремля.

Контактна особа – Руслан Коломєйцев: 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com


Вінниця – дев’яте місто з 10 в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: