У Чернівцях покажуть фільм “Жити, щоб повернутися”, присвячений кримськотатарському руху

Дата та час події: 28 Травня 2020 – 01 Жовтня 2019, 20:47 – 18:00
A+ A- Підписатися

У вівторок, 1 жовтня, о 18:00 у Вінниці в HUB “Місто змістів” (вул. Пушкіна, 11) відбудеться показ фільму “Жити, щоб повернутися”. Це шість невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар у їхній боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року.

Стрічка розкриває тему виникнення паралелей між історією національного руху і сучасними реаліями, в яких опинилися кримські татари після окупації Криму. Основна частина фільму присвячена саме історії руху з 50-х до 90-х років минулого століття, але серед героїв є лідери думок, які діляться роздумами про актуальність національного руху кримських татар після заборони Меджлісу у квітні 2016 року.

Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, яких потребують в’язні Кремля.

Учасники:        

  • Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Муміне Салієва, дружина політв’язня Сейрана Салієва;
  • Ігор Мовенко, колишній політв’язень;
  • Анастасія Нагірняк, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Модераторка дискусії – Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA.


Показ відбуватиметься в межах регіонального туру “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ” на підтримку українських політичних в’язнів, що перебувають у тюрмах Росії й окупованого Криму. Акція пройде в 10 містах України. Вінниця – дев’яте місто, де відбуваються заходи туру. Організатори і партнери акції – правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, “Крим-SOS”), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Партнер у Вінниці – HUB “Місто змістів”.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності з ними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: