Тренінг з моніторингу прав дітей, перевезених із зони АТО

Дата та час події: 15 Квітня 2016, 14:18
A+ A- Підписатися

Тема дотримання прав дитини є однією з найважливіших, які постали перед громадянським суспільством в умовах конфлікту, який відбувається на сході України. На сьогодні вже більше ніж 1600 дітей, які знаходяться під опікою держави, були евакуйовані із зони АТО на підконтрольні державі території.

У яких умовах вони знаходяться? Чим забезпечені? Який правовий статус мають? Як справляються з додатковим навантаженням дитячі заклади і місцева влада? Відповіді на ці питання до сих пір не досліджені належним чином. Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини організовує тренінг з моніторингу дотримання прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні.

До участі у тренінгу запрошуються представники громадськості з Харківської, Полтавської, Одеської, Запорізької, Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей, яких цікавить зазначена тема і які мають бажання у подальшому здійснювати такий моніторинг у своєму регіоні.

Метою тренінгу є надання спеціальних знань з особливостей аналізу ситуації з дотриманням прав дитини в надзвичайних ситуаціях. Після навчання всі учасники тренінгу будуть залучені до здійснення моніторингу прав дітей, які постраждали у наслідок конфлікту на сході України.

Програма тренінгу буде включати у себе наступні теми:

  • Зарубіжний досвід моніторингу прав дитини у надзвичайних ситуаціях;
  • Визначення, особливості й класифікація форм державної опіки над дітьми;
  • Навички інтерв’ювання дітей, які пережили конфлікт;
  • Основні показники безпеки, медичного забезпечення, умов проживання, гуманітарної та психологічної допомоги дитині тощо;
  • Методи моніторингу та ознайомлення з інструментарієм для аналізу ситуації;
  • Налагодження діалогу з місцевою владою щодо вирішення конкретних проблем у сфері захисту прав дитини.

Орієнтовні дати проведення тренінгу: 2 дні у межах з 20 по 25 квітня (після відбору учасникам будуть повідомлені точні дати).

Місце проведення: орієнтовно м. Харків або м. Святогірськ

Організатори повністю покривають витрати на проживання, харчування, проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобусу або поїзду плацкарт, купе або експрес 2 класу, а також участь у тренінгу).

По завершенні тренінгу учасники отримають сертифікати та будуть мати можливість застосувати здобуті знання на практиці, відвідуючи дитячі заклади в рамках запланованого моніторингу, який відбудеться в межах травня-серпня 2016 року. В якості експертів на тренінг будуть залучені фахівці ЮНІСЕФ, співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та співробітники ХІСД.

Для участі у конкурсі необхідно: заповнити та надіслати анкету учасника (додається) на електронну адресу: svetlana.kh111@gmail.com не пізніше 23 години 15 квітня 2016 року.

Завантажити анкету

Відібрані учасники будуть повідомлені електронною поштою 16 квітня 2016 року.

Контактна особа – Світлана Щербань +38 (097) 854-25-88

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: