Серія семінарів про національні меншини і вразливі групи

Дата та час події: 23 Травня 2016, 17:29
A+ A- Підписатися

Європейський центр з питань меншин (м. Фленсбург, Німеччина) продовжує проведення циклу семінарів у рамках програми східного партнерства “Національні меншини та етно-політичні питання: Білорусь – Молдова – Україна” та оголошує набір учасників на другу частину лекцій за програмою 2016 року – відкритим.

Друга частина програми в Україні розпочнеться із основного семінару на тему “Національні меншини, включаючи вразливі групи: позитивні заходи, підтримка та захист”, який пройде у Києві, 23 – 24 травня 2016 року та продовжиться у регіонах: 27 травня у Чернівцях та 30 травня у Львові.

До участі у семінарах запрошуються представники державних органів та співробітники інших офіційних структур, які опікуються питаннями етнічної політики та забезпеченням прав людини, представники етно-культурних та правозахисних організацій громадянського суспільства, включаючи академічних експертів та журналістів.

Тематика семінарів присвячуєтьсч питанням підтримки уразливих груп, включаючи питання рівності та державної підтримки.

Під час проведення семінару у Києві до обговорення плануються наступні теми:

  • “Політика позитивних дій та спеціальні заходи підтримки щодо етнічних меншин: як виглядає державна допомога вразливим групам у Європі”;
  • “Забезпечення рівності та державна підтримка ромського населення в Європейському Союзі та в сусідніх країнах: завдання і результати”.

До участі у програмі у якості лекторів, запрошено відомих європейських експертів у цій сфері, а саме: д-ра Балаша Візі, доцента Національного Університету Державної Служби, Інституту з питань меншин, Угорської академії наук, Будапешт, Угорщина та пана Альберта Юліуса Ростаса з Центрального Європейского універсітету, Будапешт, Угорщина.

Нагадуємо, що метою програми є обговорення європейського досвіду захисту етнічних меншин та забезпечення рівності за етнічною ознакою, налагодження співпраці між органами державної влади, представниками громадянського суспільства та академічними колами в Білорусі, Молдові та Україні з метою обміну найбільш результативними практиками застосування національного антидискримінаційного законодавства і забезпечення участі національних меншин у громадському житті через консультативні механізми в конкретних умовах країн Східного партнерства, пошук найбільш оптимальних шляхів адаптації європейських стандартів до конкретних умов країн Східного партнерства.

Цикли семінарів підпорядковуються двом основним темам: “Рівність (у тому числі захист від дискримінації) за етнічною ознакою” та “Участь меншин у суспільному житті, включаючи взаємодію з державними органами в різних формах”.

У ході семінарів планується обговорити можливості застосування різних механізмів, що забезпечують участь національних меншин в житті суспільства та їх конструктивну взаємодію з органами державної влади та місцевим самоврядуванням, а також отримані в трьох країнах результати.

Для реєстрації на семінари необхідно пройти попередню реєстрацію за наступними посиланнями:

Попередня програма семінарів доступна за посиланням.

Контакти:

Наталія Мекахаль
n.mekahal@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: