Розшукуються стратегічні судові справи по дискримінації

Дата та час події: 24 Вересня 2020, 01:42
A+ A- Підписатися

Проект «Без Кордонів» Центру «Соціальна Дія» та Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» продовжують приймати заявки в рамках роботи Фонду «Стратегічні судові справи з протидії дискримінації».

Створений в рамках діяльності та пріоритетів Коаліції з протидії дискримінації (членами якої є обидві організації), Фонд спрямовано на пошук та підтримку стратегічних справ, що стосуються дискримінації за ознаками раси, національного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності та інвалідності, та/або кричущих випадків розпалювання ненависті (поєднані із насильством) щодо етнічних та релігійних меншин або ЛГБТ спільноти.

Основні правила роботи Фонду:

Під стратегічною справою ми маємо на увазі справу, що може змінити адміністративну чи судову практику, впливає на зміни у законодавстві чи спрямована на практику захисту від дискримінації, у випадках, коли обставини справи потенційно можуть впливати на велику кількість людей.

Мета – підтримати судові справи з протидії дискримінації задля сприяння поширенню використання цього методу для подолання проблеми дискримінації в Україні.

Учасники – подавати заявки до Фонду можуть юристи та активісти громадських організацій, незалежні юристи та адвокати, представники груп чи фізичні особи, які зазнають дискримінації.

Фондом може бути надано фінансову підтримку наступним діям: вивчення ситуації, збір доказів, замовлення експертиз, залучення професійних юристів, надання прямої правової допомоги, організація дій на підтримку судочинства (дослідження, публічні мирні заходи, поширенні інформації через ЗМІ та інших формах проведення кампаній захисту порушених прав) тощо. Пряма правова допомога може полягати у письмових чи усних консультаціях, у допомозі в складанні документів, а також у представництві в судах чи органах влади, міжнародних органах. За необхідністю експертами Фонду може бути надано консультативну підтримку заявникам для пошуку оптимальної стратегії для кожної справи.

Фондом не можуть бути підтримані заявки, спрямовані виключно на гонорари виконавцям, забезпечення поточної діяльності організації-заявника, придбання обладнання, тощо. Діяльність Фонду не має на меті отримання прибутку. Працівники КПД, Проекту «Без Кордонів» чи «Громадської Альтернативи», їх родичі та близькі не мають права звертатися за підтримкою в рамках Фонду.

Заявки приймаються до 15 травня 2013 року.

Більше інформації – на сайті КПД.

Також нагадуємо, що на сайті КПД можна звернутися із запитання щодо справа чи випадку до юриста та отримати консультацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: