Різдвяний обід Милосердя

Дата та час події: 07 Січня 2017, 16:52
A+ A- Підписатися

Спільнота святого Егідія святкує Різдво Христове разом з друзями, яким допомагає протягом року, і сотнями людей, що приходять привітати і послужити народженому Ісусу, буквально виконуючи заповідь милосердя. 

Цього року Спільноті святого Егідія виповнилося 25 років в Україні. Весь цей час її супроводжували бідні, бездомні, літні люди, діти.

“З кожним із них ми зустрічаємося щотижня, щоб принести ліки чи їжу, поспілкуватися, порадитися, – говорить Юрій Ліфансе, голова cпільноти в Києві. – Наприклад це 35 тисяч порцій їжі для бездомних в трьох містах України – Львів, Івано-Франківськ та Київ. Тому Різдво ми святкуємо в родині трохи більшій, ніж звичайна – 2 тисячі запрошених на різдвяні свята”. 

Центром святкування є 7 січня, коли в спеціально підготовані місця збираються наші друзі бездомні, літні люди, що вимушені жебракувати, бідні родини, ромські родини, а ще сотні городян для того, щоб сидіти за одним столом.  

“Я святкую 7 січня з бідними, ще з часів студентства, – говорить Ольга Макар, координатор руху Спільноти “Молодь за мир”, – і це найкращій, і найвеселіший спосіб провести свято з друзями. До свята ми готуємося кілька місяців, щоб підготувати подарунки, прикрасити зали, запросити кожну бідну людину письмовим запрошенням. На стіл ми готуємо домашні страви, як вдома”

7 січня будуть накриті столі в Києві (370 бідних і 200 помічників), Львові (120 бідних і 60 помічників), Івано-Франківську (70 бідних, 40 помічників). Щоб підготувати таке велике свято потрібна допомога багатьох людей. Наприклад в Києві провели акцію “Таємний санта”, пропонуючи людям зробити подарунок для конкретної людини в будинку пристарілих чи в інтернаті для дитини. 270 подарунків прийшли з усіх куточків України.

“У Львові гроші для обіду збирали “стоячи під церквою, як наші друзі бідні”, – розказала Ярина Матвій, член Спільноти. “А в Івано-Франківську продавали “подарункові сертифікати милосердя, що розліталися як пиріжки”, – повідомив Іван Харук, координатор осередку в місті. 

“Для нас це не акція, це свято з старими друзями. І ми раді, що в дуже холодний день вони зможуть бути з нами в теплі і безпеці. Нагадуємо всім, що в мороз потрібно звертати особливу увагу на людей, що залишаються на вулиці. Навіть просто святкове привітання, щоб переконатися, що людина не заснула на морозі – рятує життя, коли на вулиці – 20. Для того, щоб розказати, як можна допомогти в мороз бездомному, ми підготували інформаційну листівку #теплазима”, – каже Юрій Ліфансе.

Програма заходів: Привітання – пригощання – подарунки – колядники.

Акредитація на захід обов’язкова:

SantEgidio@ukr.net * 0675028589 

Організатор Спільнота святого Егідія (Община святого Эгидия) 

Час і місце проведення: 

Київ, 7 січня 2017 р., 13.00 в трьох місцях одночасно: 

    1. Залізничне шосе, 3 (Галерея “Соборна”) * 067 502 85 89

    2. Контрактова площа, 4 (Кафе “Трапезна”) * 097296 02 76

    3. вул. Попудренка, 20 (Кафе “Макітра”) * 063 746 59 50

Львів, 7 січня 2017 р., 16.00

Вул. Личаківська, 175 * 097 777 30 09 

Івано-Франківськ, 7 січня 2017 р., 14.00

Вул. Коновальця, 105. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: