Результати моніторингової кампанії “Поліція під контролем” у Києві та регіонах

Дата та час події: 03 Лютого 2017, 11:30
A+ A- Підписатися

У п’ятницю, 3 лютого 2017 року, з 11.30 до 12.00 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2) Асоціація УМДПЛ оголосить результати моніторингової кампанії “Поліція під контролем”. Вступ у дію з 1 січня 2017 року нових положень Закону України про Національну поліцію передбачає, що кожен поліцейський має носити посвідчення нового зразка, нагрудний знак, на формі має бути логотип “Поліція”. 

Конкретні історії того, наскільки робота патрульної поліції у Києві, Київській області, Дніпрі, Харкові, Тернополі та Вінниці відповідає новим вимогам закону, розкажуть учасники моніторингу “Поліцейські жетони”.

Учасники прес-конференції:

Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії “Поліція під контролем”

Михайло Каменєв,  правозахисник, правник, екс-юрист Національної поліції України

Владислав Нижник-Оскольський, правозахисник, представник коаліції ГО “НІКА” м. Вінниця

Третяк Юлія, правозахисник, представник “ФРІ”, м. Харків

“Ми ініціювали проведення моніторингової кампанії з 13 по 20 січня 2017 року з метою  перевірити, як поліція виконує найелементарніші вимоги законодавства в частині ідентифікації. А точніше – чи носять поліцейські жетони, чи дозволяють їх фотографувати та чи мають вони нові посвідчення поліцейських. Саме відсутність можливості ідентифікувати поліцейського є причиною численних зловживань, які були притаманні старій міліції”, — зазначає Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії “Поліція під контролем”.

Моніторинг нової поліції здійснювали громадські активісти, які пройшли спеціальну підготовку. Факти, виявлені під час перевірки роботи патрульної поліції, монітори фіксували за допомогою відео та записів у анкетах монітора.

Акредитація ЗМІ – за посиланням: https://goo.gl/forms/QVvTSg8edWsLYLw72

Контактна особа: Валерія Омельченко, vlv.omelchenko@gmail.com або 099 429 16 67.

Довідково

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що з 2010 року здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів. Моніторингова кампанія “Поліція під контролем” передбачає проведення системного моніторингу роботи поліції, розвиток всеукраїнської мережі моніторів, впровадження у систему МВС та Національної поліції результатів моніторингів з метою запровадити нові стандарти дотримання прав людини при взаємодії з правоохоронними органами, а також підвищити рівень громадського контролю за діяльністю поліції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: