Протест проти порушення прав пацієнтів Левоньківської психіатричної лікарні

Дата та час події: 28 Липня 2015, 12:00
A+ A- Підписатися

28 липня о 12:00 біля прокуратури Чернігівської області відбудеться акція протесту проти порушень прав людей, що перебувають на лікуванні в Левоньківській психіатричній лікарні Чернігівської області. Акцію проведуть активісти правозахисного руху, які навчаються у Всеукраїнській школі з прав людини.

Систематичні та разючі порушення прав пацієнтів були виявлені громадськими моніторами Національного превентивного механізму (НПМ) спільно з представниками Офісу омбудсмана під час візиту до Левоньківської психіатричної лікарні, який відбувся 16 липня.

Умови лікування не відповідають навіть мінімальним стандартам, повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, посилаючись на результати перевірки. Вона заявляє про трудове рабство, антисанітарію та аномальну смертність.

Зокрема, частина пацієнтів безкоштовно працює на господарстві при лікарні протягом 7-11 годин на добу (корівники, городи, майстерні); у штаті відсутні спеціалісти з реабілітації; пацієнти або їхні родичі віддають свої пенсії медперсоналу (проте на харчування витрачають усього 6, 56 грн. на день на особу, а на ліки – 3, 56 грн.).

Решта грошей пацієнтів йде на потреби лікарні, такі, як придбання, прання і ремонт білизни. У палатах одночасно перебуває по 20 пацієнтів, площа на одне ліжко складає 2,2 кв. м. на людину при нормі не менше 6 кв. м. Також у лікарні бракує елементарних засобів гігієни, люди не мають змоги за бажанням відвідувати туалет (розташований на вулиці).

Активісти правозахисного руху, які навчаються в ХІ Всеукраїнській школі з прав людини для молодих активістів, проведуть мирну акцію протесту проти цих кричущих порушень, аби привернути до них увагу громадськості і притягти до відповідальності посадовців-порушників. “Лікар як кат” – так звучить гасло правозахисників. В ході акції активісти продемонструють тематичний перфоманс, а також поширюватимуть листівки, плакати та інші матеріали.

Акція розпочнеться біля прокуратури області і продовжиться о 12:30 біля управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Демонстрація відбудеться за участю експертів з Освітнього дому прав людини в Чернігові.

Відповідальні за проведення акції: Олександр Войтенко 050 598 05 98, Ярослав Мінкін 095 349 53 25, Ольга Палінчак 066 830 62 29.

Контактна особа – піар-менеджер Освітнього дому прав людини в Чернігові Олена Ріпа 063 584 78 92.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: