Програма неформальної освіти з розвитку критичного мислення “Звичка думати”

Дата та час події: 15 Березня 2016, 20:13
A+ A- Підписатися

“Звичка думати/ Привычка думать” – це спільна українсько-російська програма з розвитку критичного мислення.

Ми шукаємо активних молодих людей з усієї території України, які бажають розвивати навички критичного мислення та медіаграмотності і створювати власні освітньо-просвітницькі ініціативи, спрямовані на розвиток критичного мислення в спільнотах, а також зацікавлені у взаємодії з учасниками з Росії.

Цілі програми:

  • Сприяти розвитку навичок критичного мислення в учасників проекту (медійна грамотність, орієнтування в інформаційних потоках, формування власної думки, аргументування позиції, здатність бачити різні аспекти і перспективи, опірність пропаганді).
  • Надати простір для взаємодії російських і українських молодих фахівців через формальне і неформальне спілкування та роботу над спільною темою.
  • Сприяти створенню ініціатив учасників з розвитку критичного мислення, а також підтримати в розробці та просуванні/ реалізації цих ініціатив.
  • Сприяти формуванню в учасників різноманітною, плюралістичної картини суспільства в обох країнах.

Профіль учасника

Учасниками програми можуть стати активні молоді люди від 18 до 26 років, які працюють в громадських організаціях, навчаються в педагогічних вишах або на журналістиці, активні в студрадах, клубах та інших студентських об’єднаннях, молоді фахівці, які працюють у галузі освіти, культури, молодіжної політики. Ми запрошуємо до участі жителів України і двох російських регіонів – Томській області і Красноярського краю.

Етапи програми:

Етап перший: Вступні локальні майстерні на тему: “Інструменти розвитку критичного мислення та медіа грамотності” пройдуть паралельно в Росії і Україні.

В рамках локальних майстерень учасники познайомляться з поняттям та інструментами критичного мислення і медійної грамотності, дізнаються, як протистояти пропаганді, орієнтуватися в інформаційних потоках, аргументувати свою позицію і бачити різні аспекти і перспективи однієї ситуації.

Майстерні пройдуть:

22 – 26 квітня 2016 року, м. Чернігів, Україна

29 квітня – 3 травня 2016 року, с. Бабин, Косівського району, Івано-Франківської області, Україна.

Етап другий: “Домашнє завдання”

Подальша участь у програмі передбачає реалізацію “домашнього завдання”. Кожен учасник стане розробником власної ідеї зі створення інструменту для підвищення і розвитку критичного мислення та його втілення в конкретній ініціативі. “Домашнє завдання” залежить від інтересу кожного учасника і може включати приватне дослідження, соціальний експеримент, перформанс, арт-інтервенцію або щось інше.

Реалізація даної фази відбудеться в період з травня по липень 2016 року.

Етап третій: Міжнародна майстерня

Учасниками міжнародної майстерні зможуть стати молоді люди з України та Росії з-поміж учасників першого етапу програми, які пройшли конкурсний відбір на основі “домашнього завдання”. Міжнародна майстерня буде відкритим простором для міжкультурної взаємодії, неформального спілкування та обговорення тем, які хвилюють учасників з України та Росії. В рамках майстерні пройдуть експертні сесії та майстер-класи з розвитку критичного мислення та медійної грамотності, в результаті яких учасники отримають практичний досвід створення інформаційного продукту, а також знання в області проектного менеджменту, нетворкінгу, фандрейзингу та PR своїх ідей. Під час міжнародної майстерні учасники також формулюють свою ідею зі створення інструменту для розвитку критичного мислення. Приклади можливих інструментів: арт-інтервенції, тренінговий курс, ігрові технології, публічні заходи й акції, вірусні відеоролики, інтернет-кампанія, фотовиставки тощо. Ініціативи учасників можуть фокусуватися на конкретних тематиках, цільових групах. Можуть стосуватися питань відносин Росії та України або не стосуватися. Учасники самі визначають, чи будуть їхні ініціативи спрямовані тільки на одну країну, чи на обидві.

Майстерня відбудеться 20 – 31 липня 2016 року в Краматорську (Україна).

Етап четвертий: Реалізація ініціатив

Після завершення міжнародної майстерні учасники отримають можливість та необхідні інструменти для того, щоб приступити до втілення авторських ініціатив та медіаінструментів, продуманих під час програми. Учасники отримають можливість розробити якісну ініціативу, спрямовану на розвиток критичного мислення в суспільстві. Такими ініціативами можуть бути: арт-інтервенції, тренінгові курси, ігрові технології, публічні заходи й акції, інтернет-кампанії, фотовиставки, вірусні відеоролики, документальні фільми тощо.

Для просування ініціатив учасників ми плануємо спільну краудфандингову кампанію, а також гарантуємо її професійний та методичний супровід.

Анонс конкурсу на участь у програмі з української сторони

Група в Facebook

Група в Вконтакте

Умови участі:

  • Участь в усіх днях локальних майстерень є обов’язковою.
  • Участь в усіх етапах програми обов’язкова.
  • Проживання та харчування під час усіх етапів програми, а також проїзд на локальну майстерню і на міжнародну майстерню до Краматорська забезпечують організатори.
  • Заявку на участь у першому етапі програми, локальних майстернях “Інструменти розвитку критичного мислення та медіа грамотності”, можна подати за посиланням до 15 березня 2016 року.

З питань участі звертайтесь:

Тарас Грицюк, Taras.Grytsiuk@dumay-rua.org

Реваз Татеішвілі, Revaz.Tateishvili@dumay-rua.org

Партнери:

Програма “Звичка думати/ Привычка думать” реалізується в Україні громадською організацією “Інша освіта” у партнерстві зі спілкою MitOst e.V. (Берлін) та Красноярською регіональною громадською організацією “Интерра” за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту “Діалог заради змін”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter