Презентація довідника “Право на правду. Практичний довідник із доступу до архівів”

Дата та час події: 28 Вересня 2023, 04:07
A+ A- Підписатися

10 квітня у Києві в Бібліотеці Антоновичів (Бакалаврська бібліотека) НаУКМА (вул. Г. Сковороди, 2.) выдбудеться презентація довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів», яка спільно організовується Центром досліджень визвольного та Науковою бібліотекою Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Початок заходу о 18:30.

obklad poradnyk_0Під час презентації відбудеться дискусія щодо проблемних питань доступу до архівів за участі директора наукової бібліотеки НАУКМА; правозахисників Євгена Захарова, Олександри Матвійчук, Ігоря Усенка; істориків та архівістів: Георгія Папакіна, Костянтина Новохацького, Івана Патриляка; авторів порадника: Володимира В’ятровича, Аліни Шпак і Ігоря Кулика.

Питання до обговорення:

1. Використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід.

2. Доступ до архівів України: огляд нормативної бази та проблемні питання.

3. Аналіз законодавства доступу до архівів спецслужб тоталітарних режимів в Європі та законодавчих актів в архівній галузі України.

До участі в презентації запрошуються архівісти, історики, правозахисники, краєзнавці та усі ті хто цікавиться доступом до архівів радянського періоду. Всі присутні матимуть змогу отримати безкоштовний примірник практичного порадника.

Ознайомитися з текстом порадника в електронному форматі можна тут.

Органызатори просять підтвердити Вашу участь у заході, надіславши відповідь до 9.04.2012 на адресу: o.frankivska@gmail.com або за телефоном: 097 791 07 52, контактна особа — Олена Франківська.

Захід пройде в рамках проекту Центру досліджень визвольного руху “Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Інформаційні партнери проекту: інтернет-видання «Історична правда», портал “Право знати”, Центр інформації про права людини, www.platfor.ma.

Партнери: Центр правових та політичних досліджень «Сім», Харківська правозахисна група, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Львівський національний університет ім. І. Франка

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter