Презентація результатів проекту IDEAS для людей з інвалідністю

Дата та час події: 23 Березня 2016, 21:13
A+ A- Підписатися

У середу, 23 березня 2016 року, об 11:00 Британська Рада та Національна Асамблея Інвалідів України проведуть прес-конференцію для підведення підсумків проекту “Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства” в Україні. Під час зустрічі ми презентуємо результати та досягнення проекту, мета якого – розбудова рівноправного та інклюзивного суспільства.

Британська Рада розпочала роботу над проектом у лютому 2013 року за підтримки Національної Асамблеї інвалідів України – організації, що об’єднує 108 неурядових організацій людей з інвалідністю, і виступає соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту людей з інвалідністю та забезпечення їх прав.

Цілями проекту були:

 • доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю;
 • інклюзивне навчання на всіх рівнях освіти;
 • представництво людей з інвалідністю в органах влади та їхня участь у процесі прийняття рішень;
 • забезпечення послуг, що надаються людям з інвалідністю, у тому числі незалежне проживання;
 • працевлаштування та зайнятість людей з інвалідністю.

“Лозунг “Нічого про нас без нас” задає тон всьому проекту. І така психологічна настанова змінює підходи не лише представників влади та ЗМІ до питання людей з інвалідністю. Вона надихає самих людей з інвалідністю на ті дії, яких вони від себе не очікували, тому що не були впевнені у собі. Таким чином вони стають повноправними членами суспільства”, – коментує Наталія Василюк, заступник директора Британської Ради в Україні.

За три роки активної роботи ми досягли наступних результатів:

 • Створили та поширили міжнародні стандарти прийняття інклюзивних рішень для налагодження діалогу між владою та громадськими організаціями.
 • Розробили 3 посібники “Нічого для нас без нас” (березень 2015 року) з інклюзивного прийняття рішень для органів влади, недержавних організацій та засобів масової інформації.
 • Провели серії тренінгів для якнайширшого включення людей з інвалідністю в процеси прийняття рішень – тренінг для тренерів (жовтень 2014 року, участь взяло 12 тренерів-представників, державних органів влади, ЗМІ). Після цього тренери провели локальні заходи, їх відвідало більше 250 учасників. Було проведено тренінги для помічників народних депутатів Верховної Ради України – березень 2015 року. Також проведено одноденний фаховий воркшоп для журналістів у січні 2016 року.
 • Полегшили доступність відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Британська Рада профінансувала проект встановлення ліфту для медичного центру м. Вінниця, що реалізований ГО “Гармонія” у грудні 2015 року.
 • Надали фінансову підтримку проекту щодо адаптації людей з інвалідністю для забезпечення їх незалежного життя, а саме відкриття тренінгового центру незалежного проживання у Вінниці разом із ГО “Відкриті серця” у вересні 2015 року.
 • Організували навчальний візит для шести представників влади, громадських організацій та медіа до Великобританії (жовтень 2013 року) для дослідження процесу відкритого та інклюзивного прийняття рішень у галузі інвалідності.
 • Провели національний семінар для 46 учасників у Києві, у грудні 2015 року, для розповсюдження результатів проекту та найкращих практик серед представників громадських організацій та місцевих органів влади, що працюють у сфері інвалідності у різних регіонах України.
 • Відредагували закони, законопроекти, підзаконні актів та ін.. у відповідності з коректною термінологією, Конвенцією про права людей з інвалідністю, інклюзивності та ін.

“Коли ми думаємо про системні зміни, ми маємо починати з себе, далі зі своїх організацій і тільки тоді переходити до інституцій на місцевому на національному рівнях. IDEAS – це велика міжнародна сім’я зі своїми особливостями, що працювала над важливою темою – включення людей з інвалідністю в життя суспільства в якості рівноправних його членів. Пройшовши певний шлях розвитку, подолавши бар’єри і стереотипи по відношенню до людей з інвалідністю, ми досягли успіху”, – розповідає Лариса Байда, начальник відділу організаційно-правової діяльності і взаємодії у сфері соціального захисту інвалідів Національної Асамблеї інвалідів України.

Прес-конференція відбудеться: 23 березня об 11:00 в офісі Британської Ради в Україні (вул. Григорія Сковороди, 4/12).

На відкритті виступить заступник директора Британської Ради в Україні Наталія Василюк та партнер проекту Лариса Байда (Національна Асамблея інвалідів України).

Будь ласка, зауважте, що для участі у заході необхідна попередня акредитація

За додатковою інформацією звертайтеся до Юлії Чужої за номером 044 490 5600 або на електронну пошту Yulia.Chuzha@britishcouncil.org.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: