Пресконференція “Міжнародний день зниклих безвісти: чим і як живуть родини зниклих безвісти в Україні під час війни”

Дата та час події: 30 Серпня 2023, 10:30 – 11:30
A+ A- Підписатися

30 серпня 2023 року о 10:30 в Медіацентрі Україна-Укрінформ (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, 01001) відбудеться пресконференція “Міжнародний день зниклих безвісти: чим і як живуть родини зниклих безвісти в Україні під час війни”. Організатор – Коаліція “Україна. П’ята ранку”.

Щороку 30 серпня світ відзначає Міжнародний день зниклих безвісти. На початок травня 2023 року близько 23 тисяч українців внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Серед них – військовослужбовці, цивільні, діти.
Пошук зниклих безвісти складний. Для тих, хто шукає рідних, кожен день перетворюється на боротьбу. Дані про зниклих безвісти їм доводиться збирати по крихтах. Уповноважені на пошук держструктури часто не дають вичерпної інформації про те, що робиться, щоб знайти зниклих безвісти.

В Україні у квітні 2022 року запровадили інститут Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Утім, у серпні цього року з’явилась інформація, що уряд вирішив розподілити його повноваження між МВС, ГУР та Міністерством оборони. І хоча рішення Кабміну ще не оприлюднено, бажання перерозподілити повноваження і, можливо, ліквідувати інститут уповноваженого, який відповідає за реалізацію міжнародного гуманітарного права в контексті зниклих безвісти, викликає багато запитань.

Під час заходу обговоримо:

  • З якими проблемами стикаються родини осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та які шляхи їхнього вирішення?
  • Що стоїть на заваді ефективній взаємодії рідних зниклих безвісти з державними структурами, які займаються зниклими безвісти?
  • Які очікування від можливої інституційної зміни позиції Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин?

Спікери:

  • Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, представниця секретаріату Коаліції “Україна. П’ята ранку”;
  • Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини;
  • Марина Липовецька, керівниця “Служби розшуку дітей” ВГО “Магнолія”;
  • Олена Добича, голова ГО “ПОЛІГОН 56”;
  • Олеся Ауліна, голова ГО “Об’єднані морем”.

Контактна особа: Олена Задорожна, комунікаційна менеджерка Коаліції “Україна. П’ята ранку”, coalition5am@gmail.com, +38 097 915 54 45.

Захід відбувається в межах співпраці з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter