Прес-конференція “Зміни до Конституції в частині правосуддя: 5 головних недоліків законопроекту Порошенка”

Дата та час події: 24 Грудня 2015, 12:30
A+ A- Підписатися

24 грудня о 12:30 в інформаційному агентстві УНІАН (Київ, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція правозахисників на тему: “Зміни до Конституції в частині правосуддя: 5 головних недоліків законопроекту Порошенка”.

Напередодні, 22 грудня, Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного Суду президентського проекту закону про внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Поруч із дійсно важливими зрушеннями, такими, як позбавлення президента повноважень утворювати та ліквідовувати суди, запропоновані конституційні зміни мають ряд “мін уповільненої дії”.

Якщо зміни до Основного Закону будуть прийняті у запропонованому варіанті, українцям доведеться забути про перспективу міжнародного трибуналу у справі збитого малайзійського “Боїнга”, очищення судового корпусу від недоброчесних людей у мантіях та ефективну реформу прокуратури. Адвокати отримають монополію на правову допомогу у найгіршому значенні цього слова, а громадяни і далі будуть позбавлені права на скаргу до Конституційного Суду.

Про ці та інші загрози розкажуть учасники прес-конференції:

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;

Володимир Яворський, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини;

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод.

Модераторка – Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

***

Організатори прес-конференції: Платформа “Правозахисний порядок денний” та Центр інформації про права людини.

Реєстрація журналістів на місці. Додаткова інформація за телефоном (067) 445-95-43, tp@humanrights.org.ua

Довідково: Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: