Прес-конференція “Ратифікація Римського статуту як виконання Україною відкладених зобов’язань”

Дата та час події: 22 Січня 2015, 13:30
A+ A- Підписатися

У четвер, 22 січня, відбудеться прес-конференція делегації Міжнародної федерації за права людини (FIDH), яка є одним із засновників Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.

Час: 22 січня, о 13:30.

Місце: Український кризовий медіа-центр (вул. Інститутська, 4, готель “Україна”, 3 поверх).

Метою візиту делегації FIDH, як одного з засновників Міжнародного кримінального суду (надалі – МКС), є допомога державним та недержавним інституціям України в роботі, пов’язаній із збором та підготовкою матеріалів з розслідування злочинів, які були скоєні під час протестних подій в Україні, а також під час військової окупації Криму Російською Федерацією та “неоголошеної війни” на Донбасі.

Делегація FIDH провела ряд зустрічей із Адміністрацією Президента, Службою Безпеки України, Генеральною прокуратурою України, Міністерством юстиції та Уповноваженим з прав людини, представниками громадськості. Обговорювалися питання проведення належного розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності за злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС, що мали місце в період Євромайдану, а також після військової окупації Криму РФ та “неоголошеної війни” на Сході. Учасники делегації розкажуть про результати свого візиту та про те, що потрібно нагально зробити парламенту з метою поширення міжнародної юрисдикції на нові загрози, з якими зіштовхнулася Україна в Криму та на Донбасі.

Спікери:

Олександра Матвійчук – голова правління Центру Громадянських Свобод, координатор Євромайдан SOS,

Мартін Прадель – фахівець у галузі міжнародного правосуддя Міжнародної федерації за права людини,

Дельфін Карленс – співробітник відділу міжнародного правосуддя,

Толекан Ісмаїлова – віце-президент Федерації за права людини з 2013 року.

З питань акредитації на прес-брифінг, будь ласка, звертайтеся до Марії Іваник,  +38 (050) 705 86 72, e-mail: ccl.org.ua@gmail.com

Довідка:

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) – це рух, що складається з 164 членських організацій, які працюють в більш ніж ста країнах. У своїй діяльності федерація спирається на дослідження, свідчення, кампанії і правову роботу з метою захисту і дотримання прав людини. Вже майже 90 років FIDH бореться за дотримання основних свобод, захист жертв правопорушень та притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав людини.

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) займається захистом жертв правопорушень, запобіганням цих порушень і притягненням до відповідальності винних.

Римський статут МКС вступив в силу 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter