Прес-конференція “Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?”

Дата та час події: 30 Листопада 2015, 17:39
A+ A- Підписатися

30 листопада об 11:00 ГПО “Права людини” у прес-центрі інформаційного агентства “Правда” організовує прес-конференцію на тему: “Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?”.

Держава взяла на себе зобов’язання захистити та гарантувати права та свободи переселенців, надати їм підтримку. Однак, на жаль, ми спостерігаємо лише часткове вирішення багатьох проблем. Зокрема, низький рівень соціального забезпечення переселенців, відсутність соціального житла та недостатня фінансова допомога.

Юридичні труднощі виникають перш за все із отриманням статусу внутрішньо переміщеної особи, отриманням фінансової допомоги переселенця, допомоги з покриттям витрат на комунальні послуги. Крім того, ускладненим є переведення соціальних виплат із зони АТО та Криму на територію, підконтрольну Україні, а це: пенсії, виплати по інвалідності, виплати на малолітніх дітей, тощо. Гостро стоїть і питання вступу у спадщину, якщо спадкодавець загинув на території АТО чи в Криму.

До цього додається дискримінація переселенців із відсутністю у них можливості брати участь у місцевих виборах, а також проблеми з переведенням усіх виплат винятково через “Ощадбанк”.

На прес-конференції планується обговорення таких питань: як вдосконалити політику держави щодо ВПО; як забезпечити ефективну інтеграцію переселенців; суперечності у законодавстві щодо ВПО та перспектива їхнього врегулювання.

Крім того, буде презентовано проект “Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області”, згідно з яким у Києві та Київській області відкрито 13 приймалень для переселенців (у Вишгороді, Василькові, Білій Церкві, Борисполі, Броварах, Бучі, Бородянці, Ірпіні, Обухові, Переяслав-Хмельницькому, Макарові, Фастову).

Ініціатива реалізується за підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.

До виступу запрошені:

Голова правління ГПО “Права людини” ‒ Віталій Дроботун;

Заступник Голови Київської обласної державної адміністрації ‒ Андрій Янченко;

Директорка Благодійного фонду “Свої”, одна з організаторок Центру допомоги переселенцям “Фролівська 9/11” – Оксана Сухорукова;

Президент Громадської спілки “Центр безоплатної правової допомоги” ‒ Анатолій Капустюк;

Юристка ГПО “Права людини”, експертка з питань ВПО ‒ Ксенія Карагяур.

На прес-конференції будуть присутні також інші провідні експерти.

Адреса: м. Київ, Інститутська 19В, 2 поверх.

Акредитація ЗМІ та учасників: +38 (093) 985-71-63, press.prava@gmail.com Володимир Малинка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter