Прес-анонс: “Насильство: Мовчати не можна говорити. Кому поставте самі”

Дата та час події: 29 Травня 2017, 00:00
A+ A- Підписатися

10 травня стартує Всеукраїнська інформаційна кампанія про домашнє насильство

Що ви знаєте про домашнє насильство? Чи говорили ви собі ці слова у виправдання насильства: “Я – сама винувата”, “Дитині потрібний батько”, “Куди ж я без нього дінуся”, “Мені ніхто не допоможе”… Якщо ви чи ваша близька людина потерпаєте від насильства – куди звертатися по допомогу?

На ці та інші питання ви знайдете відповіді, спостерігаючи за Всеукраїнською інформаційною кампанією “Насильство: Мовчати не можна говорити”.

Журналісти України, зокрема із Запоріжжя, Донецька, Полтави, Івано-Франківська, Львова, Дніпра, Києва, об’єдналися, щоб розповісти про домашнє насильство доступною мовою.

За 2016 рік до Національної поліції надійшло майже 130 тисяч звернень про домашнє насильство, більшість справ (близько 80 тисяч) закінчується адміністративним покаранням, і кривдник повертається знову в сім’ю, тільки 4 % справ має підстави для проведення досудового слідства.

Експерти кажуть, що ці цифри – лише верхівка айсбергу. Чимало людей живуть під тиском насильства і навіть не здогадуються про це, або ж не знають, як діяти і куди звертатися по допомогу.

У цій інформаційній кампанії журналісти проведуть свої розслідування й розкажуть, де можна отримати реальну допомогу. Щоб Україну вивести з коми: потерпілим знайти в собі сили сказати “стоп”, а владу спонукати діяти.

Кампанія “Насильство: Мовчати не можна говорити” стартує в переддень 11 травня, коли була відкрита до підписання Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (11 травня 2011 року). І хоч Україна була однією з перших серед підписантів, вона досі не ратифікувала цей важливий міжнародний документ.

У рамках інформаційної кампанії журналісти України вимагатимуть також від Верховної Ради та Президента України ратифікувати Стамбульську конвенцію.

 

Слідкуйте за нашими новинами на фб-сторінці Насильство: Мовчати не можна говорити

Шукайте нас за тегом #поставте_кому_самі

***

За додатковою інформацію звертайтеся до координаторів кампанії:

Ірина Виртосу, головна редакторка, журналістка Центру інформації про права людини (Київ),

iv@humanrights.org.ua 097 769 000 7

Юлія Злепко, головний редактор інтернет-видання “Трибуна” (Полтава)

tribuna.pl.ua@gmail.com, 0669540019

Організатори інформаційної кампанії – Центр інформації про права людини, Громадське ТБ Запоріжжя, Громадське ТБ Донбасу, інтернет-видання “Трибуна”, Urban Space Radio. За підтримки Freedom House в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: