Правозахисники проведуть у Маріуполі акцію на підтримку українських політв’язнів та військовополонених

Дата та час події: 06 Вересня 2019, 12:00
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації встановлять на проспекті Миру, 69-71, в Маріуполі 120 капканів – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму. 

6 вересня о 12:00 в приміщенні Вільного простору Halabuda (вул. Архітектора Нільсена, 60) відбудеться пресконференція, на якій буде оприлюднено останню інформацію про ситуацію з українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус і соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Спікери заходу:

  • Олена Лисенко, дослідниця Кримської правозахисної групи;
  • Ігор Мовенко, колишній політв’язень;
  • Ісмаїл Рамазанов, колишній політв’язень;
  • Олена Пономаренко, активістка кампанії #SaveOlegSentsov;
  • Халіде Бекірова, дружина політв’язня Ремзі Бекірова;
  • Фатіме Базарова, дружина політв’язня Фархода Базарова.

Після пресконференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На проспекті Миру, 69-71, буде встановлено інсталяцію зі 120 штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою. На сьогодні це 96 політв’язнів та 24 військовополонені моряки. Посередині інсталяції буде розташовано інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщено інформацію про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому маріупольці можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру буде передано кожному адресату. 

А ввечері, о 18:00, у приміщенні Платформи ТЮ (вул. Митрополитська, 19) відбудеться показ документального фільму “(Пів)острів Крим” (Чехія) та дискусія про переслідування політв’язнів на окупованому півострові.

Маріуполь – четверте місто з 10 в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: