Правозахисники проведуть “брифінг на стільцях” під Офісом генпрокурора: розслідування воєнних злочинів під питанням

Дата та час події: 02 Липня 2021, 10:00
A+ A- Підписатися

2 липня о 10.00 представники правозахисних організацій проведуть брифінг під стінами Офісу генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15).

Під час зустрічі буде озвучена спільна позиція щодо раптового позбавлення заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова керівництва так званим департаментом війни (Департамент нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту), який він курував із 2019 року. Мамедов також очолював Спільну слідчу групу від України, що працює над розслідуванням збиття літака рейсу MH17 у липні 2014 року над окупованим Донбасом

Замість Гюндуза Мамедова спочатку керівником департаменту був призначений Максим Якубовський, який, за твердженнями в пресі, з 2012 до 2014 року працював в експертному центрі при організації “Український вибір” Віктора Медведчука. А потім буквально за день генеральна прокурорка змінила рішення і підпорядкувала цей департамент собі. 

Платформа “Правозахисний порядок денний” хоче запитати в генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, у чому була причина зміни куратора департаменту. Курування роботи департаменту вимагає спеціалізованого досвіду та знання міжнародного гуманітарного права. За неповний перший рік роботи департамент розробив стратегію розслідування воєнних злочинів, створив дзеркальні управління в обласних прокуратурах, почав документування та підготовку доказової бази для передання до Міжнародного кримінального суду, налагодив постійну співпрацю з громадськістю, підготував декілька спільних з НУО подань до Міжнародного кримінального суду.

На сьогодні діяльність департаменту була чи не єдиним напрямом роботи Офісу генпрокурора, до якого немає суттєвих запитань ні в правозахисників, ні в журналістів, ні в міжнародних партнерів.

Учасники брифінгу:

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод;

Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи;

Олександр Павліченко, директор Української Гельсінської спілки з прав людини;

Роман Авраменко, виконавчий директор ГО Truth Hounds;

Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA.

По додаткові питання звертатися до Олени Солодовнікової, Центр громадянських свобод: тел. +38 063 475 08 11, e-mail ccl.org.ua@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: