Показ чеського фільму “(Пів)острів Крим” та дискусія про політв’язнів

Дата та час події: 06 Вересня 2019, 18:00
A+ A- Підписатися

У п’ятницю, 6 вересня, о 18:00 у Маріуполі в приміщенні Платформи ТЮ (вул. Митрополитська, 19) відбудеться показ документального фільму “(Пів)острів Крим” (Чехія) та дискусія про переслідування політв’язнів на окупованому півострові.

Стрічка чеського документаліста Ярослава Кратохвіла отримала таку назву тому, що, за словами її автора, для України Крим був півостровом, а для Росії, навіть незважаючи на будівництво Керченського моста, він залишається островом – територією, яка живе своїм окремим життям. 

Фільм показує долю представників трьох найбільших етнічних груп Криму – кримських татар, українців та росіян – після окупації Криму Російською Федерацією. 

Після фільму відбудеться дискусія за участю правозахисників, родичів політв’язнів та активістів кампанії #SaveOlegSentsov про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, якої потребують “в’язні Кремля”.

Учасники дискусії:

  • Ігор Мовенко, колишній політв’язень;
  • Ісмаїл Рамазанов, колишній політв’язень;
  • Халіде Бекірова, дружина політв’язня Ремзі Бекірова;
  • Фатіме Базарова, дружина політв’язня Фархода Базарова;
  • Олена Пономаренко, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Модераторка – Олена Лисенко, експертка Кримської правозахисної групи.


Показ відбувається в межах регіонального туру на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”, який пройде в 10 містах України. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, “Крим-SOS”), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Регіональний партнер акції – Платформа ТЮ. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: