Онлайн-брифінг “Зруйноване дитинство: сім місяців війни крізь призму прав дитини”

Дата та час події: 25 Жовтня 2022, 11:00
A+ A- Підписатися

У вівторок, 25 жовтня, громадська організація “Альменда” разом із представниками державного та громадського сектору проведе онлайн-брифінг “Зруйноване дитинство: сім місяців війни крізь призму прав дитини”. 

З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації команда ЦГП “Альменда” щомісяця документує та випускає звіти щодо шести серйозних порушень проти дітей (grave violations against children), які вчиняє Росія.

За вісім місяців війни постраждало більш  ніж 1246 дітей, з них загинуло – 429. Проте Росія вчиняє злочини не тільки проти здоров’я та життя дітей.

Росія забирає в дітей право на освіту – руйнуючи їхні заклади освіти. Викрадає та вивозить дітей до чужої країни – забираючи їхнє право на вибір місця проживання або розлучаючи з рідними батьками. Мілітаризує молодь та заохочує воювати – створюючи пряму загрозу їхньому життю. Завдає глибоких травм від насильства, зокрема і сексуального.

Війна в Україні – це криза захисту дітей та їхніх прав.

Під час заходу спікери:

  • обговорять ситуацію з правами дитини під час російсько-української війни;
  • представлять рекомендації щодо превентивних заходів для захисту дітей від злочинів Росії та їхніх наслідків.

Спікери події:

  • Сергій Горбачов – освітній омбудсман України;
  • представник Мінреінтеграції;
  • Сергій Мовчан – керівник Департаменту документування воєнних злочинів, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ);
  • Валентина Потапова – голова Центру громадянської просвіти “Альменда”;
  • Олег Охредько – експерт, аналітик Центру громадянської просвіти “Альменда”.

Модератор:
Модеруватиме захід Коношук Анастасія – комунікаційна менеджерка ЦГП “Альменда”.

Захід відбудеться 25 жовтня, об 11:00.

Трансляція відбуватиметься на фейсбук-сторінці заходу та організатора.

Щоб отримати нагадування про початок події, а також звіт (англійською мовою) та додаткові матеріали, зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/RiMoySxWwtKiLR8Y9


Проведення заходу стало можливим за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Погляди, викладені у звіті та під час заходу, належать авторам та спікерам і не відбивають офіційної позиції МЗС Чеської Республіки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter