Навчальна програма з критичного мислення “Звичка думати”

Дата та час події: 10 Лютого 2017, 17:31
A+ A- Підписатися

Стартував прийом заявок на участь в українсько-російській програмі неформальної освіти “Звичка думати/ Привычка думать”. У фокусі програми – тема розвитку критичного мислення. Заявки приймаються до 10 лютого 2017 року.

Програма “Звичка думати/ Привычка думать” підтримує молодих професіоналок та професіоналів у сфері освіти, які бажають розвивати навички критичного мислення в себе та в різних груп населення. 

Завдяки участі у програмі, ті, хто практикують та починають діяти у сфері освіти з України та Росії, зможуть поглибити свої знання у сфері критичного мислення, навчаться грамотно працювати із інформацією, зможуть налагодити живий діалог і професійну співпрацю одні з одними.

2017 рік – це другий рік програми. У 2016 році учасниками й учасницями програми в Україні та Росії стали 65 молодих спеціалістів і спеціалісток та зацікавлених з царин педагогіки, журналістики, громадської діяльності. Вони пройшли освітні майстерні у “Звичці думати/ Привычке думать” й реалізували авторські ініціативи з розвитку критичного мислення та медіграмотності серед мешканців своїх міст. Це були курс із розвитку критичного мислення в університеті й просто неба, серія інтерв’ю з жителями Краматорська, школа журналістики для учнів та учениць шкіл тощо. 

Ми запрошуємо до участі людей 

– віком від 20 років;

– з усієї території України, включно з тимчасово окупованими АР Крим і районами Донецької та Луганської областей (для участі в першому етапі програми);

– зацікавлених у розвиткові критичного мислення, а також експертів та експерток у сфері освіти, студентів та студенток, громадських активістів, які працюють у сфері освіти;

– відкритих до нового досвіду, неформальних підходів в освіті, різноманіття думок і досвіду в групі;

– які готові активно створювати простір для розвитку критичного мислення й продуктивної взаємодії між собою;

– з мотивацією розвивати свої освітні навички роботи з темою критичного мислення;

– які працюють у сфері формальної чи неформальної освіти (з будь якою цільовою групою);

– зацікавлених у професійній співпраці з учасниками з Росії, що працюють з темою розвитку критичного мислення у своїх спільнотах. 

Етапи програми 

Програма складатиметься з кількох етапів. Перший етап – локальні майстерні. Ви можете взяти участь в одній з двох локальних майстерень (на ваш вибір): 3–7 березня 2017 року (Вінниця) або 10–14 березня 2017 року (Миргород). 

У рамках локальних майстерень ви ознайомитеся з теорією та практикою розвитку критичного мислення, конкретними методиками, матимете змогу попрацювати над адаптацією чи розробкою методів роботи із критичним мисленням та необхідним базисом для їх апробації на практиці. 

Наступний етап – апробація методик. У своєму професійному/навчальному середовищі ви матимете можливість апробувати розроблені або адаптовані вами методи розвитку критичного мислення. Цей етап – можливість застосувати отримані на першому етапі програми досвід та знання. 

Час на підготовку та апробацію методик: друга половина березня – 31 травня 2017 року.

Цей етап – це практична та надзвичайно важлива складова програмного року “Звички думати/ Привычки думать”. Його проходження уможливлює участь у наступному етапі.

На цьому етапі ви матимете можливість отримати консультацію експерта і попрацювати в парі з іншим учасником чи учасницею програми. 

Нарешті, останній етап – міжнародна майстерня. Після локальних майстерень та практичного досвіду апробації методики ви зможете подати заявку на участь у міжнародній майстерні – просторі для відкритої взаємодії на тему критичного мислення, яка є актуальною та важливою для України й Росії. 

Міжнародна майстерня відбудеться: 20–28 серпня 2017 року в м. Івано-Франківську

Заявки на участь у першому етапі програми – локальній майстерні – приймаються до 10 лютого (включно) 2017 року за посиланням: https://goo.gl/forms/OgWhhbdTzesq8i9F2

Умови участі 

* участь у всіх днях обраної локальної майстерні – обов’язкова;

* за умови участі у наступних етапах програми обов’язковою є участь у всіх програмних заходах;

* участь у програмі передбачає організаційний внесок – 300 гривень. Сума вноситься за 2 тижні до початку обраної локальної майстерні на надісланий організаторами рахунок.

* заїзд на локальні майстерні, проживання та харчування оплачуються програмою. Від’їзд із обраної локальної майстерні учасники та учасниці оплачують самостійно. 

В особливих випадках (для не більше як 10% учасників чи учасниць) передбачена оплата дороги в обидва боки:

* висока мотивація до участі у програмі;

* чітке розуміння своєї цільової аудиторії для апробації методик із розвитку критичного мислення;

* змога взяти участь у всіх етапах програми;

* практична діяльність у сфері освіти. 

* Проживання, харчування та дорожні витрати на міжнародну майстерню у Івано-Франківську забезпечуються програмою. 

Із результатами 2016 року та новинами програми ви можете ознайомитися на сторінках:

Facebook: https://www.facebook.com/dumay.rua/

Vkontakte: https://vk.com/dumay_rua

хештег #dumayrua_projects

Більше інформації про програму – на сайті: http://insha-osvita.org/news/dumay-rua

З питань участі звертайтеся: sviat.popovATdumay-rua.org – Святослав Попов taras.grytsiukATdumay-rua.org – Тарас Грицюк

Програму “Звичка думати / Привычка думать” реалізує в Україні громадська організація “Інша Освіта” в партнерстві з MitOst e.V. (Берлін) та Красноярською регіональною громадською організацією “Интерра” за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту “Діалог для змін”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: