На адвоката тиснуть за критику адвокатської системи – розгляд дисциплінарної справи

Дата та час події: 16 Липня 2015, 00:00
A+ A- Підписатися
У четвер , 16 липня, о 14.30, у приміщенні Кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури Київської області за адресою вул. Артема, 10 відбудеться розгляд дисциплінарної справи адвоката Андрія Вишневського.

Справа стосується намірів позбавити його посвідчення адвоката та заборонити адвокатську практику, звільнити з посади директора Координаційного центру з надання правової допомоги у зв’язку з критикою сучасної української адвокатури.

Хронологія справи

15 червня 2015 року в доповіді на конференції Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» для судій України Андрій Вишневський заявив, що українська адвокатура потребує негайного реформування, а її престиж страждає від низьких етичних стандартів адвокатів.Його заява стала критикою Національної асоціації адвокатів України за інертність і відсутність зацікавленості у реформі.  

2 липня 2015 року Кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури Київської області ухвалила рішення щодо порушення дисциплінарної справи проти Андрія Вишневського. А наступного дня ІІІ З’їзд адвокатів України ухвалив рішення звернутись до Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра юстиції України та кількох міжнародних організацій із заявою про засудження виступу Андрія Вишневського, про недопустимість таких висловлювань, що спрямовані на приниження честі, гідності та ділової репутації адвокатів, підриву престижу адвокатури та адвокатської діяльності. У цьому рішенні пропонується розгляд питання про відповідність Андрія Вишневського займаній посаді директора Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України.

Асоціація правників України та правозахисні громадські організації категорично не згодні з дисциплінарним провадженням проти Андрія Вишневського  і розцінюють це як тиск на адвоката та переслідування за публічні висловлювання поглядів і переконань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: