Мультимедійна мандруюча виставка “ВІДВАЖНІ: Наші Герої”

Дата та час події: 21 Листопада 2016, 10:52
A+ A- Підписатися

21 ЛИСТОПАДА 2016 РОКУ, 16:00 – 20:00 ГОД.

(Український дім, вул. Хрещатик, 2, Київ) 

21 листопада, у День Свободи та Гідності, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та Український Дім презентують мультимедійну мандруючу виставку “ВІДВАЖНІ: Наші Герої”, присвячену 100-річчю Української Революції. Впродовж 2017 року виставка мандруватиме регіонами України.

День Свободи і Гідності був встановлений з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також складання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Держави та її європейського вибору.

Сьогодні, коли Україна веде боротьбу за збереження власної незалежності, варто частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу і гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості – це символ Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, протестний рух 2004 року можна вважати продовженням не лише Революції на граніті 1991 року, а й Української революції 1917 – 1921 років, а також визвольних змагань часів Першої та Другої світових війн, а також повоєння.

Проект зосереджений на висвітленні образів борців за свободу України, зокрема через показ революційного вбрання і атрибутики різних поколінь українців ХХ–ХХІ століть. Зусиллями низки партнерів здійснено реконструкцію історичного вбрання, втілено на сцені та відзнято різні типажі борців за свободу. Дух нескореної нації виявився в Українських Січових Стрільцях, армії УНР, в незламних борцях Холодного Яру та вояках УПА. Він спонукав активістів часів Революції на граніті до акцій голодування, до рішучого “Ні!” грубій відвертій фальсифікації на виборах 2004 року і зрештою став рушієм опору у листопаді 2013 – лютому 2014 років.

Висвітлення образів борців за свободу України від початку ХХ століття до сьогодення є демонстрацією тяглості прагнення українців до незалежності.

Основна мета проекту – через візуалізацію базових цінностей людини, через образи сили, допомоги, участі, патріотизму, досвіду попередніх поколінь, головних рис Майдану, гідності, виявити героїзм борців за свободу та незалежність Держави, єдність поколінь і різних соціальних груп, продемонструвати суспільну реакцію і вибір кожної людини в умовах революції, вшановувати пам’ять полеглих героїв.

Структурно виставка складається із 6 модулів, на яких представлено сучасний реконструйований типаж певної революційної епохи, моніторів із тематичними відеороликами кінохроніки, художніх колажів і тексту, а також із великого екрану для демонстрації показу вбрання.

У межах відкриття виставки 21 листопада заплановано мистецькі виступи і презентацію нового видання із серії “Усні історії Майдану” Українського інституту національної пам’яті.

Виставка доповнює інший культурно-освітній спецпроект Музею Революції Гідності – “Арсенал Свободи”, який відбуватиметься в Мистецькому Арсеналі з 19 по 27 листопада 2016 року.

Проект створено відповідно до програми діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності за підтримки Українського інституту національної пам’яті на виконання Указу Президента України №436/2016 від 6 жовтня 2016 року “Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи”. 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ: 

Офіційне відкриття: 21 листопада 2016 року

16:00 – офіційне відкриття.

16:40 – перегляд вистави-документальної драми “КОРДОН: вербатім” від майстерні “Мистецький простір” (Львів).

18:00 – презентація книги “Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах” проекту Українського інституту національної пам’яті “Майдан: усна історія”.

Організатори і партнери: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, НЦДКС “Український дім”, Український Інститут Історії Моди, Військово-історичний клуб “Повстанець”. 

Дати проведення: 21 –24 листопада 2016 р.

Місце проведення: ЦКДС “Український дім”, 1-й поверх.

Години роботи: 10:00 – 19:00. Вхід вільний. 

АКРЕДИТАЦІЯ І ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ: телефоном +38(067)5082639 або електронною адресою maidanmuseum@gmail.com 

ЗАПРОШУЄМО ВШАНУВАТИ БОРЦІВ ЗА ДЕРЖАВНИЦЬКУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ РАЗОМ!

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter