Марш до дня пам’яті трансґендерних людей

Дата та час події: 19 Листопада 2017, 13:00
A+ A- Підписатися

Громадська ЛГБТ-організація “Інсайт” запрошує 19 листопада на марш до Міжнародного дня пам’яті трансґендерних людей.

Марш проходитиме з 13.00 до 14.00 на Михайлівській площі.

20 листопада – Міжнародний день пам’яті трансґендерних людей. Кожного року по всьому світу у цей день згадують тих, хто були вбиті через трансфобію, тобто страх, неприйняття, ворожість та ненависть до транс-людей.

В Україні даних про такі вбивства немає. Проте навряд чи це привід радіти. По-перше, сильна закритість трансґендерних людей у нашому суспільстві означає, що подібні випадки можуть просто не ставати відомими. По-друге, вбивства —це тільки верхівка піраміди насилля, породженого трансфобією, і якщо поглянути на нижчі рівні, нічого хорошого ми не побачимо.

Там є фізичне насильство, яке в Україні протягом останнього року почастішало з боку ультраправих угрупувань. Це і зрив лекції на трансґендерну тематику в Києві, і спроба зриву Фестивалю Рівності у Запоріжжі, програма якого серед іншого торкалася також і трансґендерності.

Злочинці почуваються безкарними, бо держава не вживає для того належних заходів, оскільки у ній панує інституційна трансфобія. Це і небажання поліції розслідувати злочини на ґрунті ненависті, і відсутність та неготовність впроваджувати важливу для того законодавчу базу. Це і гальмування змін, що мали б полегшити життя транс-людям, таких як новий клінічний протокол, що спрощує процедуру трансґендерного переходу, або дозвіл на удочеріння/усиновлення, який обіцяли, та досі не прийняли.

Все це тримається на великому фундаменті трансфобії у найрізноманітніших її проявах: коли транс-людям відмовляють у прийомі на роботу, в оренді житла, у медичному обслуговуванні тощо. А як не відмовляють, то ставляться зневажливо, ображаючи та називаючи неправильним іменем не в тому роді.

Навіть дехто з тих, хто мали б бути нашими союзниками серед активістів, теж схильні до трансфобії. Замість підтримки ми дізнаємося від них, що ми лише “статистична похибка”, або що транс-жінки не є жінками.

Про все це не можна мовчати, і ми не будемо мовчати. Бо тільки говорячи про проблему трансфобії відкрито та протидіючи їй можна змінити ситуацію.

Якщо ви згодні, що зміни необхідні, що трансґендерні люди не мають страждати від трансфобного насильства, з якого рівня воно б не походило – виходьте разом з нами напередодні Дня пам’яті на марш проти трансфобії!

Марш пройде за підтримки ГО “Інсайт” та TGEU.

Подія на Фейсбук https://www.facebook.com/events/137436877014515/

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: