Круглий стіл на тему перегляду справ незаконно засуджених

Дата та час події: 26 Травня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

26 травня о 10:00 в Українському Кризовому Медіа-Центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім) відбудеться круглий стіл на тему “Свавільно засуджені повинні мати шанс вийти з тюрми”.

Під час круглого столу громадські експерти, науковці та представники влади обговорять законопроект щодо забезпечення права засуджених осіб на правосудний вирок.

За даними правозахисників, лише серед осіб, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі (1509 осіб), близько 100 осіб засуджені незаконно. Вони не мають надії на перегляд їхніх справ, адже наразі в Україні не передбачений правовий механізм для цього.

Тому експерти групи РПР з судової реформи підготували проект Закону України “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення права засуджених осіб на правосудний вирок)”, метою якого є запровадження на національному рівні тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи були засуджені без належної доказової бази за тяжкі та особливо тяжкі злочини на підставі Кримінально-процесуального кодексу України від 28 грудня 1960 року і досі відбувають покарання.

Яка кількість вироків може бути переглянута в разі прийняття цього закону? Як уникнути зловживань правом з боку засуджених і якого соціально-економічного ефекту слід очікувати? – на ці питання спробують відповісти учасники обговорення.

У круглому столі візьмуть участь народні депутати, представники громадських організацій, державних органів, судді, адвокати, науковці. 

Захід супроводжуватиметься прямою трансляцією. В залі для проведення круглого столу передбачено 40 місць для представників громадськості та журналістів. Реєстрація проводитиметься на місці, початок о 9:30.

За додатковою інформацією звертатися:

Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 609 59 76. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: