Крах незалежних ЗМІ в Криму: останні два роки і шлях попереду

Дата та час події: 17 Березня 2016, 08:34
A+ A- Підписатися

Четвер, 17 березня 2016 року

19:00  – 21:00

Захід відбудеться за адресою:

Нью-Йорк

Civic Hall, 156 Fifth Avenue

 Second Floor

 Захід передбачає фуршет

Зареєструватися

Впродовж двох років після анексії Криму Росією, ключові демократичні інститути потерпають від суворих заходів, які торкаються майже всіх аспектів кримського суспільства. Незалежні ЗМІ та журналісти відчувають особливий тиск в своїй роботі, адже повідомлення про соціальні, економічні та політичні події сприймаються як загроза з боку фактичної кримської та російської влади.

Громадські організації Freedom House, Разом, Інститут сучасного права і суспільства “ВОЛЯ” та Мережа Будинків прав людини запрошують приєднатися до бесіди з групою правозахисників, які документують факти теперішньої кризи свободи преси в Криму і підтримують ті нечисленні незалежні засоби масової інформації та журналістів, які все ще працюють на півострові. Майкл Швіртц, журналіст газети “Нью-Йорк Таймс”, який працював в Росії, Центральній Азії, а також в інших частинах регіону для видання в 2006-2012 роках, долучиться до обговорення та поділиться своїм баченням щодо розвитку засобів масової інформації в регіоні.

Учасники заходу матимуть можливість обговорити наступні теми:

  • Поточна ситуація щодо ЗМІ і преси в Криму та можливі кроки для їх підтримки
  • Вплив пропаганди на людей в Криму і в інших регіонах України
  • Освітлення подій в Криму, в тому числі ситуації щодо прав людини, західними ЗМІ
  • Проблеми роботи і звітності про закриті суспільства

 Учасники круглого столу:

Алім Алієв, співзасновник ГО “Крим SOS”

Тетяна Печончик, Голова правління Центру інформації про права людини

Ольга Скрипник, Голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда”

Майкл Швіртц, репортер газети “Нью-Йорк Таймс”

Відомості про учасників:

Алім Алієв – співзасновник громадської організації “Крим SOS”, яка розпочала свою діяльність як фейсбук-група у розпал окупації Криму в лютому 2014 року. На даний момент, діяльність “Крим SOS” зосереджена на реалізації і захисті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалих від конфлікту в Україні шляхом соціальної та гуманітарної підтримки, юридичної підтримки, а також моніторингу та документації ситуації щодо прав людини в Криму. Пан Алієв є також політологом і фахівцем із засобів інформації, і широко висвітлював і продовжує висвітлювати події щодо окупації Криму, кримської культури і соціальних питань, ВПО. Пан Алієв допоміг заснувати кримський центр у Львові – організації, спрямованої на підтримку і розвиток кримськотатарської культури.

Тетяна Печончик – Голова правління Центру інформації про Права Людини (ЦІПЛ) – організації, яка здійснює моніторинг та документує порушення прав людини в Криму і по всій материковій частині України. З березня 2014 року, ЦІПЛ в тісній співпраці з українськими, російськими та іншими правозахисними групами та активістами координує роботу Кримської польової місії з прав людини (КПМ), єдиної постійної міжнародної місії спостерігачів від громадянського суспільства присутньої в окупованому Криму. Пані Печончик також спеціалізується на підтримці засобів масової інформації та журналістів, які працюють в Криму. Окрім своєї роботи в сфері прав людини, вона працює журналістом для багатьох національних ЗМІ. Пані Печончик захистила докторську дисертацію, присвячену дослідженню свободи слова у дискурсі українських засобів масової інформації.

Ольга Скрипник – Голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда” – двох ініціатив, спрямованих на підтримку громадянського суспільства в Криму і сприяння дотриманню і захисту прав людини в Криму за рахунок залучення широкої уваги до проблем прав людини і міжнародного гуманітарного права на півострів. Пані Скрипник також є головою Громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України та раніше обіймала посаду старшого помічника в Агентстві ООН у справах біженців з правових питань та ВПО. Вона працювала старшим викладачем історії, юриспруденції та педагогіки у Кримському гуманітарному університеті в Ялті, а також очолювала і брала участь у ряді громадських ініціатив в Криму, включаючи фестиваль фільмів про права людини Docudays, правозахисні освітні ініціативи та розвиток незалежних засобів масової інформації.

Майкл Швіртц – репортер газети “Нью-Йорк Таймс”. Приєднався до московського відділу видання в 2006 році, де працював в якості репортера і дослідника до травня 2012 року. Протягом останніх трьох років досліджує питання жорстокості і корупції в державних в’язницях Нью-Йорка та острова Рікерс. Після курсу російської мови в Університеті Центральної Флориди, провів рік в Санкт-Петербурзі та Києві, де пройшов стажування в посольстві Сполучених Штатів. Пан Швіртц отримав ступінь магістра в Європейському університеті в Санкт-Петербурзі через два роки. Повернувшись в США, досліджував політичні рухи в колишньому Радянському Союзі для Радіо Свобода та навчався задля отримання ступеня магістра в галузі міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: