Експерти обговорять ефективність процесу люстрації суддів в Україні

Дата та час події: 27 Квітня 2016, 19:22
A+ A- Підписатися

27 квітня об 11.00 в готелі RADISSON BLU HOTEL (Київ, вул. Ярославіви Вал, 22) обговорять ефективність процесу люстрації суддів в Україні та представлять результати моніторингу відповідних засідань суду та Вищої ради юстиції, які здійснювали волонтери ОЗОНу протягом кількох місяців.

Під час Євромайдану в Україні судова система використовувалася для придушення мирного протесту. Суди “освячували” масові затримання учасників мирних протестів, позбавляли людей водійських прав, ігнорували факти застосування незаконного насилля та тортур із боку правоохоронців, запроторювали за грати неповнолітніх. Тому однією з головних вимог Євромайдану стало притягнення винних у переслідуваннях активістів до відповідальності, а також оновлення суддівської влади.

На виконання цих вимог започатковано так звані “люстраційні процеси” та прийнято закони України “Про очищення влади” та “Про відновлення довіри до судової влади”. Обов’язок щодо перевірки суддів було покладено на Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – ТСК), до якої увійшли представники державної влади та громадськості. Висновки ТСК щодо порушення суддею присяги розглядалися Вищою радою юстиції (далі – ВРЮ), висновки щодо дисциплінарного проступку ─ Вищою кваліфікаційною комісією суддів (далі – ВККС).

Пройшло півтора року з моменту прийняття закону про очищення влади, тож час підбити попередні підсумки та відповісти на питання: чи є процес люстрації ефективним та чи вдалося виконати запит суспільства щодо притягнення до
відповідальності суддів, які приймали рішення проти учасників Євромайдану.

У рамках дискусії буде представлений звіт групи громадського спостереження “ОЗОН”, волонтери якої протягом кількох місяців відвідували судові засідання, пов’язані з процесами люстрації в Києві, а також Дніпропетровській, Сумській, Харківській областях.

Окремо будуть обговорені результати громадського моніторингу засідань Вищої ради юстиції з розгляду висновків ТСК на предмет їхньої відповідності міжнародним стандартам та забезпечення учасникам процесу належних процесуальних гарантій.

У програмі заявлений також прес-брифінг для ЗМІ. Початок брифінгу о 13:00.

Запрошені спікери:

  • Роман Маселко, адвокат, член Колегії ГО “Адвокатська дорадча група”;
  • Максим Середа, аспірант кафедри загальнотеоретичних і державно-правових наук НаУКМА;
  • Назар Федорчук, юрист, кандидат юридичних наук.

Модератор дискусії: Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, координаторка Євромайдан SOS.

У рамках дискусії та прес-брифінгу для ЗМІ ви матимете нагоду:

  • Дізнатися більше про те, як оскаржували своє звільнення чиновники, до яких були застосовані так звані “закони про люстрацію”;
  • Дізнатися більше про висновки Тимчасової спеціальної комісії перевірки судів в Україні;
  • Дізнатися більше про результати спостереження по цим питанням у Вищій раді юстиції.

До участі запрошені представники судової влади, народні депутати, юристи та активісти правозахисних організацій.

Для участі заповніть реєстраційну форму за посиланням.

Контактна особа: Олександра Купченко, менеджер проектів Центру громадянських свобод, +38 097 674 85 68, ozon.monitoring@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: