Грантова програма підтримки ініціатив зі зміцнення стійкості ЛГБТКІ+-організацій від Freedom House

Дата та час події: 22 Квітня 2024, 23:59
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Freedom House оголошує конкурс грантів для ЛГБТКІ+-організацій та ініціатив з усіх регіонів України для ведення діяльності, спрямованої на зміцнення власної стійкості та організаційної спроможності, а також побудови діалогу з громадськими та правозахисними організаціями, державними органами та іншими стейкхолдерами.

Дедлайн подання заявок – 22 квітня 2024 року включно.

Зацікавлені представники ЛГБТКІ+-організацій та ініціатив мають розробити й подати на розгляд пропозиції, спрямовані на такі теми, проте не обмежуючись ними:

 • реагування на актуальні виклики, пов’язані з веденням програмної діяльності та громадським активізмом в умовах війни;
 • задоволення найгостріших потреб ЛГБТКІ+-організацій, що забезпечить можливість продовження поточної діяльності та сприятиме сталості;
 • розбудова співпраці та діалогу з іншими ЛГБТКІ+, союзниками/-цями, та правозахисними організаціями, державними органами, а також іншими стейкхолдерами;
 • стратегічне планування, формування або вдосконалення внутрішніх політик та операційних процедур;
 • навчання працівників та вдосконалення навичок написання проєктних заяв, планування та реалізації проєктної діяльності, впровадження запланованих заходів, їхній моніторинг та оцінювання, а також звітування та створення нових проєктних задумів з метою залучення коштів;
 • розширення поточної діяльності, зокрема через тематичне різноманіття напрямів роботи, залучення волонтерів, формування нових партнерств та розроблення або вдосконалення комунікаційних стратегій.

Проєктні пропозиції приймаються до 22 квітня 2024 року включно на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org. У темі листа потрібно вказати: “Конкурс_Стійкість організацій”.

Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 3 червня 2024 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація

Freedom House планує підтримати від трьох до шести ініціатив. Сума кожного гранту не має перевищувати 25 тисяч доларів США, точна сума буде визначена індивідуально залежно від запропонованих ідей. Заявки мають бути подані англійською та/або українською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 серпня 2024 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6 до 12 місяців.

Критерії відбору

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода під час розроблення плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок відбуватиметься за такими критеріями:

 • Відповідність потребам – чи відповідає запропонована діяльність найбільш гострим та актуальним потребам організації, що подається? Чи може організація продовжувати вести та розширювати свою діяльність без цієї грантової підтримки?
 • Цільова аудиторія – чи орієнтований учасник конкурсу на потреби та пріоритети ЛГБТКІ+-спільноти та чи були вони враховані під час розроблення цього проєктного задуму?
 • Інклюзивність в ухваленні рішень – чи залучає учасник конкурсу представників ЛГБТКІ+-спільноти до ухвалення рішень щодо його програмної діяльності та розроблення нових проєктних задумів, включно з цим задумом?
 • Спроможність – чи має учасник конкурсу досить спроможності, щоб втілити всі заплановані заходи вчасно та дотримуючись найвищих стандартів професійності?
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних грантових проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини буде перевагою.

Конкурсна комісія віддасть перевагу також тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей і детальний опис запропонованих статей бюджету.

Пріоритет буде відданий організаціям, що були переміщені у зв’язку з війною, а також тим, що ведуть свою діяльність у прифронтових областях.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org:

 1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в цьому напрямі за наявності (зокрема, у співпраці з іншими організаціями).
 2. Заповнену форму для подання описової частини. 
 3. Заповнену форму для подання бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не розглядатимуться в межах конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: ukraine@freedomhouse.org.

Додаткові деталі

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропонована співпраця за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House “Об’єднані для демократії: підтримка інклюзивності в Україні”.

Мета проєкту – підтримка права на повагу до людської гідності представників ЛГБТКІ+-спільноти, а також створення можливостей для їхньої активної участі в ухваленні рішень та сприяння залученню ЛГБТКІ+-спільноти до різноманітних аспектів суспільного життя, включно з політичним, соціальним та економічним, через низку заходів, зокрема через підтримку організаційної спроможності та сталості ЛГБТКІ+-організацій та ініціатив.

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями 1941 року, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією в Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи в усьому світі. Freedom House підтримує поширення свободи в усьому світі шляхом проведення адвокаційних кампаній, моніторингу та ґрунтовного дослідження стану свободи, а також безпосередньої підтримки демократичних реформаторів у всьому світі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter